Локомотив дерайлира под Аязмото (СНИМКИ)

Берое успя да победи Локомотив Пловдив с 3:0, срещата бе от 20-ия кръг на „А“ група. Двубоя започна много силно за старозагорци и още в самото начало направиха много опасни ситуации. Първото полувреме завърши при резултат 2:0. Локомотив допусна някои грешки в защита, които костваха две попадение в собствената им врата. През второто полувреме темпото на игра спадна и сериозните ситуации пред двете врати не бяха много. Все пак Самир Аясс успя да отбележи гол в 77-тата минута за класическото 3:0.

Още в 27-та секунда Георги Костадинов отправи много плътен удар от около 18 метра, но Йордан Господинов успя да се намеси и да избие.

В 5-тата минута Берое получи правото да изпълни пряк свободен удар. Атанас Зехиров изпълни майсторки фаула, но вратаря на Локомотив успя да се справи със ситуацията.

В 8-тата минута Берое успя да открие резултата. След центриране от ъглов удар, Иво Иванов се извиси над всички и успя да оплете кълбото в мрежата на пловдивчани за 1:0.

В 13-тата минута старозагорци създадоха нова много чиста ситуация. Селим Керкар центрира в наказателното поле на “смърфовете”, Филипов увисна и предостави възможност на Мапуку да нанесе удар, но излезе в аут.

В 21-та минута Богомил Дяков напусна игра принудително, а на него място се появи Александър Якимов.

Две минути по-късно Якимов подаде в наказателното поле на Берое, Спас Делев я върна на границата на наказателното поле, а от там Ласиман оправи удар, но неточен.

В 25-тата минута Аясс изведе по прекрасен начин Селим Керкар, който финтира Йордан Господинов и прати топката в мрежата за 2:0.

Веднага след изпълнение на центъра Локомотив имаше шанс да намали преднината на старозагорци. Янко Сандански стреля от далечна дистанция, но кълбото срещна десния стълб на вратата пазена от Макенджиев.

В 53-тата минута Венелин Филипов нанесе силен удар, но топката не намери вратата пазена от Маканджиев.

В 73-тата минута Жуниор Мапуку излезе сам срещу Йордан Господинов, но оправи слаб удар, който бе уловен от опитния страж на “черно-белите”.

В 75-тата минута Салим Керкар изстреля истински снаряд към вратата на Локомотив, но топката срещна горната греда, а след това Господинов се намеси.

Две минути по-късно Елиаш подаде много прецизно топката в наказателното поле на “смърфовете”, там бе Самир Аясс, който много елегантно прехвърли вратаря на гостите Йордан Господинов за класическото 3:0.