МарицаФутбол

Левски Карлово измъкна от Марица точка в последната минута

“Марица” не успя да победи гостуващият “Левски” (Карлово), след изравнителен гол в продължението на мача. Мачът беше нервен, на моменти се стигаше до грубости, а разправиите по терена бяха често явление.
През първата част “жълто-сините” направиха 3-4 сериозни пропуска пред вратата на гостите.

Те от своя страна сътвориха няколко атаки, но стигнаха само веднъж до по-чиста ситуация, след удар от далеч. През второто полувреме маричани отново бяха по-дейния отбор, но нови пет сто процентови положения пред карловската врата бяха пропиляни. Все пак в 75-та минута, при поредното меле в наказателното поле след удар на Ирфан Юсеинов топката срещна гредата и Кирил Ангелов с глава вкара върналата се във вратарското поле топка за 1:0. Гостите останаха с човек по-малко, техен играч беше изгонен с втори жълт картон, след като си позволи да блъсне съдията. Реферът спести и още поне два червени картона на футболистите, като често допускаше грешки. Той подмина и едно съмнително положение за дузпа в полза на пловдивчани. Гостите затрудниха веднъж вратаря на маричани Стефан Йонов, след удар от средна дистанция. Маричани нацелиха още веднъж гредата, след удар от пряк свободен удар на Юсеинов.

В даденото от съдията продължение, при едно центриране от фаул и последвалото разиграване, “жълто-сините” защитници не успяха да изчистят топката и тя попадна в излезлия в атака вратар на “Левски”. Той се озова сам срещу Йонов и успя да изравни, отнемайки трите точки от маричани секунди преди края на срещата.

В следващият кръг “Марица” гостува в Раднево, на колебливо представящият се тим на “Миньор”.

Марица: Стефан Йонов, Стойчо Бебелеков, Михаил Митев, Галин Георгиев, Кирил Ангелов, Даниел Спасов (Асен Кочев), Хакан Байрямов, Виделен Сердарски, Ирфан Юсеинов, Християн Христев (Димо Хаджиев), Кристиян Павлов (Георги Георгиев)