СНИМКА: Най-сетне живот в “смърфовете” – стоплиха сърцата на своите фенове преди Коледа!

Локомотив (Пд) завърши с усмивка 2018 г.

„Смърфовете“ на Бруно Акрапович извоюваха хубав успех с 4:0 над Ботев (Враца) в среща от 20-ия кръг на Първа лига.

На „Лаута“ попаденията бяха вкарани след 60-ата минута. Първо, Бирсент Карагарен (61‘) откри след прекрасен пас на Димитър Илиев. До края първите си два гол с екипа на „смърфовете“ вкара Вилим Посинкоич (68‘, 81‘), които последователно оползотвори подавания на Каргарен и Илиев в предни позиции за Локомотив (Пд).

Точка на спора сложи Ален Ожболт в добавеното време на двубоя (91′) с третия си гол с “черно-бялата” фланелка.

Така Локомотив (Пд) прекъсна серията си от 6 мача (4 загуби и 2 равенства) без победа в шампионата.

Бруно Акрапович отново бе заложил на всичко най-добро в своя състав. По бековете бяха върналите се след наказание и контузия Томашев и Петрович. В сърцето на защита бяха Езе и Георгиев, докато като опорни халфове действаха Банович и Ангелов. По крилата се подвизаваха Посинкович и Карагарен, а един зад друг в нападение – капитанът Димитър Илиев и Анте Аралица.

След този успех пловдивчани вече са 8-ми с 25 точки, докато Ботев (Враца) са 9-ти с 24 т. Това бе последен мач за двата тима през календарната 2018-та година.

Начало бе равностойно с битка между двата тима в центъра на терена. В 7-ата Локомотив (Пд) бе близо до гол, след като Карагарен получи дълъг пас на десния фланг и намери отлично Анте Аралица. Той обаче от няколко метра не успя да уцели добре топката и стреля лошо, преди рикошет в защитник да я в корнер.

Първият гол на Локомотив срещу Ботев Враца

В 10-ата минута Даниел Гаджев стреля от дистанция, но Луков се намеси и изби сложния удар. 3 минути по-късно Асен Георгиев опита късмета си от пряк свободен удар, но топката бе боксирана Костов.

В 29-ата минута Аралица получи хубава топка от фланга, но не успя да я оползотвори и стреля слабо в ръцете на стража на гостите.

В 42-ата минута Посинкович получи на границата на наказателното поле, преодоля бранител и стреля с левия крак, но Костов изби със сетни сили.

В добавеното време на първата част Локомотив (Пд) пропусна голям шанс. Посинкович центрира отляво дълбоко в наказателното поле на съперника. Там Карагарен нацели полутопкащата се топка, но Костов изби близкия шут.

Втората част започна със силен удар на Спас Георгиев от границата на наказателното поле, но топката профуча над вратата на Луков.

ГООООЛ Локомотив (Пд) взе аванс в 61-ата минута с гол на Карагарен – 1:0!

“Смърфовете” все пак стигнаха до един гол след час игра на “Лаута”. Езе задържа технично топката между няколко играчи на съперника и пусна към Илиев в половината на врачани. Опитаният играч задържа за миг и след това намери Карагарен зад защитата на противника. Крилото на “черно-белите” напредна и плътен удар в близкия ъгъл откри за своите.

ГООООЛ Локомотив (Пд) стигна до нов гол в 68-ата минута, а точен бе Вилим Посинкович – 2:0!

Само 7 минути след първото попадение, домакините стигнаха до второ такова. Димитър Илиев открадна топката в центъра на терена и пусна към Карагарен отдясно. Крилото комбинира с Посинкович в наказателното поле и заби топката встрани от Костов за 2:0.

В 78-ата минута гостите от Враца бяха близо до попадение, след като подаване от корнер позволи на Йордан Апостолов да стреля с глава, но Мартин Луков се протегна по изумителен начин и отрази удар.

ГООООЛ Вилим Посинкович посече съперника за трети път в 81-ата минута – 3:0!

Десетина минути преди края на срещата домакините направиха резултата “класическо” с нов гол на Посинкович. Той получи хубав извеждащ пас от Димитър Илиев, спечели метри терен с топка в крака и заби кълбото покрай излезлия напред Костов за 3:0.

4 минути преди края Валери Божинов открадна една топка пред наказателното поле, финтира Езе и с шут в десния крак, но Луков изби с крака.

Състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Йосип Томашевич, Милош Петрович (Елитон Жуниор 52′), Стивън Езе, Асен Георгиев, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Янко Ангелов, Игор Банович, Вилим Посинкович (Мустафа Абдуллахи 88′), Анте Аралица (Ален Ожболт 64′)

Резерви: Илко Пиргов, Абделхаким Буна, Мустафа Абдулахи, Елитон Джуниор, Димитър Везалов, Лукас Масоеро, Ален Ожболт

Ботев (Враца): Красимир Костов, Андреас Васев, Валери Божинов, Венцислав Керчев, Даниел Генов (Валери Домовчийски 69′), Даниел Гаджев (Йордан Апостолов 46′), Емил Стоев, Ивайло Михайлов, Илия Миланов, Мариян Иванов, Юлиан Ненов (Спас Георгиев 46′)

Резерви: Христо Митов, Валери Домовчийски, Георги Вълчев, Йордан Апостолов, Костадин Гаджалов, Петър Николаев Атанасов, Спас Георгиев

Старши треньор: Стойчо Атанасов Драмов

Главен съдия: Станислав Тодоров

“Или-или” за Бруно Акрапович срещу Ботев (Враца)