Трибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ: Звезден прашец от футболна магия окъпа България…

Звездно присъствие от велики футболни магьосници разтърси Националния стадион „Васил Левски“ тази вечер!

Уникалното шоу на Димитър Бербатов и португалеца Луиш Фиго, организиран благотворително в подпомагане фондацията на Бербо за талантливи деца, събра на едно място едни от най-големите и изяви имена на футболния терен за последния четвърт век.

Сред участниците в грандиозния спектакъл бяха Неманя Видич, Патрис Евра, Райън Гигс, Пол Скоулс, Красимир Балъков, Христо Стоичков, Мартин Петров, Мичел Салгадо, Робер Пирес, Давид Трезеге и много др. Сред младите български играчи личаха имента на Тодор Неделев, Кирил Десподов, Ияд Хамуд и др.

Треньор на отбора на Бербо бе неговяит наставник в Тотнъм и Фулъм Мартин Йол, а на този на Фиго Авраам Гранд. Най-голямата футболна арена у нас събра над 35 хил. на своите трибуни, които се насладиха на фантазията и уменията на футболните гиганти на терена.

Иначе мачът между двата тима завърши при резултат 3:3 след два гола на Роби Кийн и автогол на Марчена за тима на Бербо и попадения на Трезеге на два пъти и Шимао Саброса за отбора на Луиш Фиго.

Двубоят започна с буря от голове и множество положения пред двете врати. Първо, в 4-та минута Давид Трезеге възхити публиката с виртуозно изпълнение от воле, откривайки резултата. Лиуш Фиго центрира прекрасно отдясно и качи топката на десния крак на световния и европейски шампион с Франция, който не се посвени да разстреля Дейвид Джеймс и да даде преднина на ALL Stars.

В 9-та минута добра атака отляво, преминала през Патрис Евра и Христо Стоичков, изпрати топката на главата на Димитър Бербатов. Той стреля силно към вратата на Леман. Вместо да изчисти обаче защитникът Марчена си отбеляза автогол и изравни резултата.

Две минути след това Трезеге вкара втория си гол от няколко метра след хубав пас на Салгадо отдясно. В 23-та минута фамозна комбинация с петички между Бербатов и Роби Кийн едва не завърши с гол във вратата на Леман. Кийн пусна последния пас успоредно на голлинията към българина, но той бе изпреварен от Марчена и не успя да реазлизира.

5 минути след това Гари Невил качи топката на Бербатов след центриране отдясно, но “деветката” от десетина метра не успя да уцели вратата на противника.

В 40-ата минута Роби Кийн успя да изравни резултата след страхотен пас на Бербатов отдясно в наказателното поле. Комбинацията премина през центъра, достигайки до българския нападател. Той погледна за миг във вратарското поле и намери ирландеца, който бе застанал на добра позиция и изравни.

Малко след началото на второто полувреме португалецът Шимао Саброса успя да покачи за тима на Фиго. Уникален пас от дълбочина намери стартирали от втора позиция бивш играч на Бенфика и Атлетико (Мадрид), който спечели над 30 метра с топка в крака и необезпокояван вкара коженото кълбо във вратата на Дейвид Джеймс.

В 56-та минута Мартин Петров стреля бомбено от воле след пас на Гари Невил отдясно. Топката обаче премина високо над вратата на Леман. Минута след това Фиго получи на удобна позиция на границата на наказателното поле и стреля, но ударът му срещна гредата и излезе в аут.

В 68-та минута добра акция на тима на Бербатов, преминала презПол Сколс и Райн Гигс, намери непокрития в наказателното поле на All Stars Роби Кийн. От няколко метра ирландецът бутната топката във вратата зад Леман, изравнявайки резултата.

Ето стартовите 11-ки на двата отбора:

Стартов състав на Бербатов (United Stars): Дейвид Джеймс, Гари Невил (Божидар Чорбаджийски 35′), Неманя Видич, Фил Невил, Патрис Евра (Тодор Неделев 57′), Райън Гигс, Пол Скоулс, Красимир Балъков (Стилиян Петров 45′), Роби Кийн, Димитър Бербатов, Христо Стоичков (Мартин Петров 31′)

Треньор: Мартин Йол

Стартов състав на Фиго (All Stars): Йенс Леман, Мичел Салгадо, Карлос Марчена, Иван Кордоба, Димаш (Селестин Бабаяро 31′, Даниел Боримир 68′)), Робер Пирес (Луиш Боа Морте 45′), Кристиян Карембьо (Шота Арвеладзе 45′), Луиш Фиго (Робер Пирес 71′), Яри Литманен, Давид Трезеге, Предраг Миятович (Луис Саха 45′)

Треньор: Аврам Грант

Главен съдия: Никола Попов

Резерви (United Stars): Божидар Чорбаджийски, Божидар Краев, Мартин Петров, Георги Миланов, Ивайло Чочев, Стилиян Петров, Кирил Десподов, Калоян Кръстев, Антонио Вутов, Тодор Неделев, Ияд Хамуд

Резерви (All Stars): Себастиян Фрай, Селстин Бабаяро, Емануел Петит, Луи Саха, Дениел Боримиров, Луиш Боа Морте, Шимао, Шота Арвеладзе

Луиш Фиго пред TribunaPlovdiv.bg: Бербатов е една от емблемите на футбола в България!