В чужбинаВиктория Волей - мъжеВолейболЛокомотив - в

Виктория остана в борбата за финала, Локомотив отпадна във Виктория къп

Канадският Куийн’с Юнивърсити Гейлс (Кингстън), където играе пловдивчанинът Иво Драмов, постигна втория си успех на международния мъжки волейболен турнир за Купа Виктория, който се играе в Пловдив.  В първия мач от втория състезателен ден тази сутрин Галите надиграха отбора на Локомотив 1926 (Пловдив) с 3:0 (25:22, 25:15, 25:20) и излязоха начело във временното класиране.

Първият гейм беше най-равностоен и в него българският втородивизионен тим постигна най-много точки.  Във втория студентите от северноамериканската страна наложиха пълно надмощие и постигнаха категоричен резултат.  Най-интересна беше третата част.  В нея момчетата на Петър Узунов се възползваха от отпускане в редиците на Куийн’с, за да натрупат 5 точки аванс, и бяха напред в резултата до след второто техническо прекъсване.  Около 18-ата точка обаче канадците ги догониха в резултата, за да поведат и да си осигурят чиста победа в мача.

Вторият мач от турнира за деня се играе в момента.  В него домакините от Виктория Волей (Пловдив) мерят сили с първодивизионния Ботев (Луковит).

Във втората среща тази сутрин домакините на международния мъжки волейболен турнир за Купа Виктория постигнаха първата си победа в надпреварата.  Втородивизионният Виктория Волей (Пловдив) надви елитния Ботев (Луковит) с 3:2 (25:23, 22:25, 12:25, 25:22, 15:12) в четвъртия мач от първата фаза на състезанието в зала Олимпиада.

Основна заслуга за успеха с 25:23 в първия гейм имаха общо петте аса, които забиха Оранжевосините с основен принос от Трифон Лапков.  Във втората част блокадата на Ботев беше на ниво и след 25:22 гостите изравниха.  Те напълно доминираха в третата част и разгромиха Виктория с 25:12.  Пловдивчани укрепиха блокадата и натиснаха с по-успешни атаки в четвъртия гейм и, въпреки че допуснаха повече непредизвикани грешки, възстановиха равенството след 25:22.  Те продължиха превеса си с нападение и блокада и през тайбрека и се поздравиха с крайния успех след 15:12.

Топреализатор на мача стана Трифон Лапков с 26 точки за победителите.  Ивайло Иванов добави 24.  Най-резултатен за Ботев бе юношата на Виктория Пламен Драгиев с 20 точки.

Така във временното класиране води канадският Куийн’с Юнивърсити Гейлс (Кингстън) с 5 точки, следван от Ботев с 4, Виктория с 3 и Локомотив 1926 (Пловдив) с 0.  От 16:00 б.в. един срещу друг излизат водачите Куийн’с и Ботев, а пловдивското дерби между Виктория и Локомотив е от 18:00 б.в.  Първите два отбора от класирането след тези мачове ще премерят сили в утрешния финал, а другите два участника ще влязат в решаващ двубой за третото място.