Локомотив ПловдивФутбол

Лудогорец е новия-стар шампион на България. „Зелените” от Разград се наложиха с минималното 1:0 над пловдивския Локомотив на собсвения си стадион „Лудогорец Арена” и така два кръга преди края на шампионата си осигуриха трета титла в „А” група.

Срещата започна с натиск на домакините от Лудогорец, за който беше нужна само точка в този мач за да станат шампион на България в трета поредна година.

В 7-та минута звездатата на „зелените” Мисиджан стреля красиво по земя, но ударът му мина в страни от вратата.

Три минути по-късно Лудогорец отбеляза единственото попадение в срещата. Светослав Дяков открадна топка от футболист на Локомотив и изведе Роман Безяк, той пък от своя страна не сгреши срещу Господинов за 1:0.

Последва лек натиск на гостите от Пловдив, но нито една от атаките не застраши вратата пазена от Владислав Стоянов.

Йордан Господинов се наложи да се намесва в няколко последователни ситуации през 31-ата минута на срещата.

В 36-ата минута Луму от тима на Лудогорец имаше претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена от рефера Георги Йорданов.

До края на полувремето Лудогорец продължи да атакува, но не се стигна до нов гол.

В 52-ата минута Йордан Тодоров беше заменен, на негово място влезе Григоров. Една минута по-късно Янъков замени Намуши.

В 72-ата минута Мисиджан стреля силно към вратата пазена от Господинов, но удара му мина в страни от вратата.

В 73-ата минута Влашки замени Валери Георгиев.

В следващите два кръга Лудогорец играе с Левски и Черно море. Локомотив ще срещне Литекс и ЦСКА.