Силна точка за Локомотив (Пд) на старта! “Смърфовете” вдигнаха кръвното на Божинов и компания

Локомотив (Пд) започна важна точка пролетния дял в Първа лига…

Момчетата на Бруно Акрапович завършиха при 1:1 с Левски в среща от 21-ия кръг на Първа лига.

На стадион “Георги Аспарухов” Анте Аралица даде аванс на Локомотив (пд) в края на първата част, след мощна контраатака на гостите. Попадение на Давиде Мариани в средата на втората част измъкна столичани от шокираща загуба в официалния дебют на Георги Дерменджиев начело на 26-кратните шампиони на България.

След това равенство Локомотив (Пд) е 9-ти с 26 точки, докато Левски е 3-ти с 42 пункта.

Началото бе нервно. Левски се опитва да бъде тимът, който контролира повече топката, което дотук не носи особени дивиденти.

В 15-ата минута защитата на гостите не реагира добре на центрирането от пряк свободен удар. След кратко суетене топката попадна у Давиде Мариани, който опита изстрел от 7-8 метра. Везалов смело подложи тялото си на пътя на топката и блокира. Впоследствие защитниците в “черно-бели” екипи изчистиха.

В 17-ата минута Давиде Мариани показа широка крачка и напредна към границата на наказателното поле. Швейцарецът стреля по диагонал с десния си крак, а Луков по не най-добрия начин отби кълбото нависоко. В крайна сметка защитник притича и му помогна.

Три минути по-късно Божинов вкара гол, но той бе правилно отменен поради засада.

В 35-ата минута Паулиньо беше много близо до гол, след като удари греда. Йосип Томашевич опита да изрита топката далеч от наказателното поле, но тя срещна гърба на негов съотборник. Рикошетът отвори шанс пред Паулиньо, който от 19-20 метра моментално шутира от въздуха. Луков беше преодолян, а кълбото отскочи от напречната греда и излезе в аут.

В 39-ата минута Иван Горанов се включи в предни позиции и центрира към наказателното поле. Давиде Мариани остана под топката, но заблуди защитниците на Локомотив дотолкова, че тя стигна до Божинов. Нападателят не показа най-доброто овладяване и избяга леко встрани от вратата, след което от 6-7 метра шутира в аут.

ГООООЛ! Анте Аралица дава преднина на Локомотив (Пд) в 46-ата минута!

Капитанът Димитър Илиев изрита топката наглед безадресно в предни позиции, а централният защитник Нуно Рейш загуби баланс във фатален миг. Това позволи на Момчил Цветанов да навакса изоставането си и да го надбяга. После опитният играч даде пас по тревата към другия край на наказателното поле, където Аралица пое и стреля между краката на Михайлов.

В началото на втората част гостите пропуснаха голям шанс. Локомотив (Пд) организира контраатака, при която Аралица пробва финт срещу Яблонски. Чехът опита да избие топката, тя срещна тялото на Тиам и така се превърна в извеждащ пас за Абделхаким Буна. Мароканецът тръгна напред, усети, че е бързо застиган и прибърза с шута, който премина доста втстрани от вратата.

ГООООЛ! Давиде Мариани изравни за Левски в 70-ата минута – 1:1!

Включването на Яблонски и Костов в наказателното поле доведе до голямо разбъркване, а най-съобразителен се оказа дребният швейцарец. Той успя да овладее спорната топка и стреля от около 6-7 метра. Вратарят Мартин Луков имаше защо да се ядосва, защото топката мина между краката му.

В 60-та минута Давиде Мариани изпълни ъглов удар отляво по атаката, като насочи подаването си в зоната пред вратарското поле. Там Яблонски беше напълно забравен, ала когато опита да отскочи, се подхлъзна, топката го удари по главата и отлетя високо в аут.

В 85-та минута Милош Цветкович отдалеч изпрати центриране към наказателното поле, а при далечната греда Богдан Вашчук със сетни сили засече от въздуха, търсейки с висока топка включилия се във вратарското поле Яблонски. Везалов застана решително на пътя на чеха и с глава ликвидира опасността.

Две минути след това Момчил Цветанов догони топката отдясно по атаката и почти от ъгловия флаг центрира към далечната греда. Там от нищото изникна Езе. От 6-7 метра нигериецът остана разочарован от изстрела си, който мина в аут покрай десния стълб.

Левски: Николай Михайлов, Иван Горанов, Паулиньо (Богдан Вашчук 78′), Давиде Мариани, Милош Цветкович, Нуно Рейш, Хали Тиам (Серджиу Буш 88′), Йерсон Кабрал, Давид Яблонски, Мартин Райнов, Валери Божинов (Станислав Костов 63′)

Резерви: Николай Кръстев, Луи Нганиони, Сергиу Буш, Антъни Белмонт, Богдан Вашчук, Станислав Костов, Деян Иванов

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Локомотив (Пд) Мартин Луков, Йосип Томашевич, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Игор Банович, Янко Ангелов, Абделхаким Буна, Момчил Цветанов (Бирсент Карагарен 88′), Анте Аралица, Димитър Илиев (Асен Георгиев 92′)

Резерви: Илко Пиргов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Бирсент Карагарен, Парвиз Умарбаев, Октай Юсеин, Филип Колев

Главен съдия: Драгомир Драганов