Локомотив (Пд) не загря добре срещу Септември за мачовете за Купата

Локомотив (Пд) “загря” със загуба от Септември в мачове за Купата срещу същия съперник…

Момчетата на Бруно Акрапович допуснаха поражение от софийския тим с 0:1 в среща от 29-ия кръг ан Първа лига – в двубой от Група Б на Втората осмица.

Единственото попадение в срещата реализира халфът на домакините Суад Сахити в 33-ата на първата част. Голът бе много красив, след като бе реализиран от над 30 метра с туповен шут.

След тази загуба Локомотив (Пд) остава лидер в Група Б (37 т.), като има две точки повече от втория Славия (35 т.). Септември Сф е трети с 26 т. Последен е Дунав (25 т.).

Първият голям шанс дойде в 24-ата минута. Подаване отляво на Томашевич намери Буна на далечна греда. Той стреля с глава, но не успя да насочи добре, а върна към срещуположната греда. Там никой от Септември не изчисти, а Никола Марич се озова на празна врата. Позицията му обаче бе лоша и ударът му изпрати от два метра топката в гредата.

ГОООЛ Суад Сахити даде аванс на домакините в 33-ата минута!

Удивитлен шут от над 30 метра на Суад Сахити препарира Илко Пиргов. Косоварят получи топка от Борис Галчев в средата на терена и напред. Никой в “черно-бяло” не му противодейства и с мощен полувисок шут насочи кълбото в долния десен ъгъл на вратата на съперника.

Първата добра възможност за вторите 45 минути се откри пред Асен Чандъров. Акция отляво извади към дузпата, където бе младият играч. Той опита да обърне ъгъла с удар с десния крак, но шутът бе крайно неточен и излетя в аут.

В 53-ата минута Карагарен стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри от десния страничен стълб зад Янко Георгиев.

В 74-ата минута домакините бяха близо до гол. Подаване от корнер затрудни Илко Пиргов. Там кълбото се отби във футболист на домакините, след което отиде в краката на Здравко Димитров. Той не очакваше кълбото, но все пак опита удар. Шутът обаче бе отразен от падналия на земята Йосип Томашевич.

Състави на двата отбора:

Септември Сф: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Александру Бенга, Матео Стаматов (Дарко Глишич 63′), Стилиян Николов, Фабиано Алвеш, Борис Галчев, Асен Чандъров, Суад Сахити (Владимир Николов 70′), Кристофър Мандианго, Здравко Димитров

Резерви: Валентин Галев, Георги Стоичков, Георги Русев, Дарко Глишик, Илия Димитров, Владимир Николов, Иван Арсов

Главен Треньор: Мариан Христов

Локомотив Пловдив: Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Асен Георгиев, Димитър Везалов, Лукас Масоеро, Уирис Густаво, Елитон Джуниор, Никола Марич, Димитър Илиев (Янко Ангелов 57′), Бирсент Карагарен (Филип Колев 77′), Абделхаким Буна (Момчил Цветанов 57′)

Резерви: Стамен Бояджиев, Анте Аралица, Игор Банович, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Янко Ангелов, Филип Колев

Главен Треньор: Бруно Акрапович

Главен съдия: Никола Попов