Ботев ПловдивФутбол

Ботев с нова загуба, този път от младежките национали

Ботев Пловдив записа още една загуба. Днес “канарчетата” загубиха с 2:0 от младежкия национален отбор на България.

От състава на “канарчетата” липсваха четири играчи – Даниел Генов, Лъчезар Балтанов, Алекс Колев, Милен Гамаков, които имат ангажименти с мъжкия национален отбор.

Пред 200 зрители на клубната база на Ботев в Коматево, “жълто-черния” отбор не показа особено добра игра и заслужено загуби. Радослав Терзиев, който отказа поканата за мъжкия национален отбор, игра днес за Ботев.

Колкото до попаденията в двубоя, първият гол падна в 21-ата минута. Ахмед Ахмедов се възползва от грешка на Галев и отбеляза за 1:0.

Вторият гол падна три минути след началото на второто полувреме. Владислав Мисяк от Левски стреля добре и направи застаналия на вратата Мартин Димитров безпомощен.

В 64-ата минута, късметът не бе настраната на домакините, след като Наско Милев стерля в гредата.

БОТЕВ: Валентин Галев (46′ Мартин Димитров), Йордан Христов (58′ Никола Марин), Радослав Терзиев, Пламен Николов (58′ Кристиян Димитров), Филип Филипов, Божидар Васев (46′ Валентин Томов), Владимир Айтов (46′ Серкан Юсеин), Мариян Огнянов (58′ Християн Казаков), Нико Варела (46′ Наско Милев), Рахави Кифуети (58′ Борис Тютюков), Димитър Алексиев (46′ Жоел Чибамба)

БЪЛГАРИЯ U21: Красимир Костов, Христо Попадийн, Стефан Велков, Христофор Хубчев, Мики Орачев, Юлиан Ненов, Александър Василев, Бекир Расим, Тодор Траянов, Димитър Велковски, Ахмед Ахмедов (Живко Хаджиев, Божидар Чорбаджийски, Владимир Семерджиев, Иван Колев, Емил Камберов, Емил Стоев, Петър Витанов, Христо Стамов, Лазар Марин, Владислав Мисяк)