Ботев разгроми словенци в последната си контрола

Ботев победи с 5:1 словенския НК Целе в последната си контрола от подготовката в Австрия. Головете за пловдивчани реализираха Мариян Огнянов, Абел Анисе, Ромарио Кортзорг, а от дузпи се разписаха Хамза Юнес и Иван Цветков. Утре “канарчетата” се завръщат в България.

В 4-та минута удар на Ромарио премина над вратата.

В 7-та минута Ботев откри резултата, Иван Цветков засече центриране на Куртеан, вратарят на словенците успя да избие, но при добавката Мария Огнянов не сгреши за 1:0.

В 25-та минута вратарят на словенците отрази удар на Куртеан.

Секунди по-късно Абел Анисе покачи на 2:0, след като преодоля защитник на Целе и прати топката във вратата за втори път.

В 41-та минута Ботев вкара и трети гол, Иван Цветков изведе перфектно Ромарио Кортзорг, който не сгреши за 3:0.

Малко преди края на първата част Радослав Терзиев вкара гол, но той беше отменен заради нарушение в атака.

На полувремето Любослав Пенев направи две смени той замени Мариян Огнянов и Ромарио Кортзорг и на тяхно място пусна Хамза Юнес и Луис Педро.

В 57-та минута Ботев получи право да изпълни дузпа, Томаш Иршак беше спънат в пеналта и съдията отсъди дузпа, която беше реализирана от Хамза.

В 62-та минута Луис Педро излезе сам срещу вратаря на Целе, но не успя да реализира. Малко по-късно играч на словенците игра с глава, но топката премина в аут.

В 69-та минута Ботев вкара и пети гол, след като Александру Куртеан беше подкосен в наказателното поле и реферът отсъди нова дузпа за Ботев, която реше реализирана от Иван Цветков.

В 70-та минута Любослав Пенев смени целия си състав, като само Адам Стаховяк остана на терена.

В 81-та минута Збичайник проби преодоля Стаховяк и оформи крайното 5:1.

Ботев: Адам Стаховяк, Веселин Минев (Лазар Марин 70), Серджан Лукин (Владимир Айтов 70), Радослав Терзиев (Александру Бенга 70), Йордан Христов (Филип Филипов 70), Томаш Иршак (Георги Сърмов 70), Мариян Огнянов (Хамза Юнес 46), Ромарио Кортзорг (Луис Педро 46), Абел Анисе (Божидар Васев 70), Александру Куртеан (Вандер Виейра 70), Иван Цветкова (Феребори Доре 70)

baner tribuna plovdiv pod statiite-2Харесай страницата на TribunaPlovdiv.bg във Фейсбук и научавай новините пръв>>