Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Ботев удари Локомотив в дербито и изравни общия баланс

Ботев победи Локомотив с 2:0 в 97-то пловдивско дерби на фаза “А” група. Головете за “канарчетата” отбелязаха Цветелин Чунчуков в 27-та минута и Иван Цветков в 56-та минута. Двубоят се игра на препълнената до краен предел база на Ботев в Коматево. С тази победа Ботев изравни Локомотив в общия баланс между двата тима на фаза “А” група.

Още в началото на двубоя Адам Стаховяк направи доста сериозна грешка, след като се размина с топката и остави вратата си празна. Карагерен центрира в наказателното поле, където Пламен Николов изчисти, а след това Наков опита слаб удар уловен от Стаховяк.

В 11-та минута Дяков направи грешка и топката стигна до Цветков, който подаде към Колев, но до удар към вратата не се стигна.

В 18-та минута Алекс Колев стреля от разстояние топката рикошира в Деян Молдованов и Стойчев успя да улови.

В 23-та минута Станислав Маламов стреля неточно.

В 24-та минута Мариян Огнянов намери много добре в пеналта Иван Цветков, който беше блокиран от защитник на Локомотив и Божидар Стойчев успя да улови.

Ботев откри резултата в 27-та минута. Иван Цветков изведе Балтанов сам срещу Стойчев, халфът отправи силен удар, който беше избит от вратаря на “смърфовете”, а при добавката Цветелин Чунчуков със странична ножица не остави никакви шансове на Стойчев за 1:0.

IMG_8280

В 32-та минута Мартин Камбуров отправи удар от фаул, който излезе в аут.

Така завърши и първото полувреме при резултат 1:0 за Ботев.

В 56-та минута Йордан Христов отправи силен удар от разстояние, Стойчев се опита да улови, но изпусна топката, а след това Цветелин Чунчуков я овладя и подаде успоредно на голлинията към Иван Цветков, който на опразнената врата нямаше проблеми да реализира за 2:0 и удвои преднината на “канарчетата”.

В 58-та минута Балтанов центрира към Чунчуков, който игра с глава, но ударът му премина в аут.

IMG_8304

В 71-та минута Балтанов отправи много силен удар, който премина опасно над вратата на Стойчев.

В 85-та минута след бърза контра Галешич удари напречната греда.

В 90-та минута Гамаков стреля от границата на пеналта, но ударът му премина в аут.

В последната минута Чунчуков отправи удар от дъгата на пеналта, който беше уловен от Стойчев.

С победата Ботев събра 18 точки и се изравни на второто място с Лудогорец и Берое, а Локомотив е 10-ти с 6.