СНИМКИ И ВИДЕО: Ботев загря за дербито с разгром над Локо Мездра за Купата

Ботев започна с категорична победа с 4:0 участието си в турнира за Купата на България срещу Локомотив Мездра в двубой от 1/16 финалите в турнира за Купата на България. Иван Цветков, Мариян Огнянов, Алекс Колев и Серкан Юсеин вкараха за гостите. Така Ботев продължава напред в турнира към 1/8 финалите. Около 30-на бултраси подкрепиха отбора.

Ботев наложи натиск в първите минути и в 5-та Пламен Николов засече топката с глава след центриране от корнер на Мариян Огнянов, но Сайков успя да улови.

В 9-та минута Галешич отправи удар от разстояние, който обаче беше неточен.

В 16-та минута Йордан Христов отправи опасен изстрел, който беше спасен от Сайков.

В 21-та минута Тодор Чаворски отправи удар, който беше уловен от Мишо Иванов.

В 23-та минута Иван Цветков отбеляза, след като засече центриране на Момчил Цветанов, но голът беше отменен заради засада.

В 26-та минута Йордан Христов отправи нов силен и точен удар от разстояние, който затрудни Сайков, като той успя все пак да избие в корнер, след който не се случи нищо интересно.

20140923_155652 (Copy)

В 29-та минута Момчил Цветанов отправи удар, който беше уловен от Сайков.

В 35-та минута Ромен Инез отправи удар от разстояние, но той не намери очертанията на вратата.

Само три минути по-късно Локомотив Мездра щеше да си вкара автогол. Галешич стреля Георги Павлов игра с глава и топката срещна напречната греда.

В 49-та минута Васев отправи удар, който не беше уловен първоначално от Сайков, но се стигна до фаул в нападение.

В 58-та минута Ботев откри резултата. Иван Цветков се озова сам срещу Сайков преодоля го и на опразнената врата вкара за 1:0.

В 67-та минута Локомотив Мездра направи невероятен пропуск. Николай Цветков подаде към Иван Мишев, който на празната врата прати топката в аут.

20140923_155633 (Copy)

В 70-та минута Ботев удвои и си реши мача. Мариян Огнянов отправи удар от фаул, получи се рикошет и топката влетя в мрежата на Сайков за 2:0.

В 77-та минута Николай Цветков отправи удар, който беше избит от Михаил Иванов.

В 80-та минута Алекс Колев вкара дебютния си гол за Ботев, нападателят се озова сам срещу Сайков и го разстреля за 3:0.

В 82-та минута Колев вкара и втори гол, но той беше отменен заради засада.

В 85-та минута Серкан Юсеин също вкара дебютното си попадение за Ботев. Халфът беше оставен непокрит в пеналта и с хубав удар покачи на 4:0.

Така Ботев продължава напред в турнира към 1/8 финалите. В събота от 17:00ч. е пловдивското дерби срещу Локомотив.