Ботев го направи! Справи се с ЦСКА и е в шестицата за сметка на Левски(СНИМКИ)

Ботев го направи победи с 2:0 ЦСКА в последна среща от редовния сезон в “А” група и влезе в шестицата за сметката на Левски, който за първи път в историята на елита няма да завърши в топ 6.

Преди началото на двубоя бултрасите направиха хореография на централната трибуна.

Двубоят започна.

В 4-та минута Данчо Христов центрира, но Дивиш улови топката.

В 9-та минута Данчо Христов проби добре и отправи удар от дъгата на пеналта, но топката премина покрай вратата на ЦСКА.

Даниел Златков получи неприятен удар с бутоните от Стефан Николич и се наложи да излезе от терена главата му беше бинтована и той се завърна на терена.

В 16-та минута Маркиньос отправи удар с глава, който беше уловен от Стаховяк.

В 19-та минута Ботев откри резултата Лъчезар Балтанов не успя да засече центриране от фаул на Цветков, но Даниел Златков догони топката и я центрира, Милен Гамаков засече с глава и откри резултата.

Чудесна атака на Ботев Христов отново проби центрира Цветанов продължи с глава, а Иван Цветков отправи удар с глава Дивиш със сетни усилия изчисти в корнер, но беше свирена и засада на Цветков.

В 31-та минута Венци Василев отправи удар с глава, който премина над вратата на Стаховяк.

В 35-та минута Иван Цветков стреля с глава, топката премина над вратата, но беше отсъден и фаул в нападение.

В 39-та минута Ботев нанесе втория си удар и удвои преднината си. Стивън Сънди сгреши Лъчезар Балтанов овладя топката излезе сам срещу Дивиш и го преодоля за 2:0.

В 43-та минута Гамаков се озова на стрелкова позиция, отправи удар, но той премина в аут.

В 49-та минута след изпълнение на корнер Пламен Николов не успя да играе добре с топката и топката излезе в аут.

В 53-та минута Стивън Сънди стреля от дистанцията, като топката излезе в аут.

В 67-та минута Тони Силва навлезе опасно в пеналта и Пламен Николов успя да го спре малко преди да нанесе удар.

В 90-та минута Николич отправи удар от дистанция, който беше уловен от Стаховяк.

Така Ботев записа 3-та поредна победа в последните си три мача и си осигури място в шестицата за сметка на Левски.

Botev livescoreCSKA livescore 2:0

Голмайстор: 1:0 Милен Гамаков 19 мин. 2:0 Лъчезар Балтанов 39 мин.

yellow-cardСтефан Николич, Денис Причиненко, Маркиньос, Венцислав Василев, Марин Оршулич (ЦСКА), Милен Гамаков, Филип Филипов (Ботев)

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Пламен Николов, Даниел Златков, Филип Филипов, Томаш Иршак, Милен Гамаков, Лъчезар Балтанов (Станислав Дрянов 87), Божидар Васев (Християн Казаков 83), Момчил Цветанов (Лазар Марин 66), Иван Цветков

ЦСКА: Якуб Дивиш, Тончи Кукоч (Неманя Милисавлевич 64), Денис Причиненко, Александър Тунчев (Марин Оршулич 42), Венцислав Василев, Стивън Сънди, Марио Бъркляча (Аурелиан Йоахим 46), Маркиньос, Луис Соарес, Тони Силва, Стефан Николич