Локомотив ПловдивНационалиФК РаковскиФутбол

Божидар Васев и Асен Георгиев играха при загубата на младежите от Русия

Халфът на ФК Раковски Божидар Васев, който е собственост на Ботев и играе под наем в сателита на “канарчетата” и защитникът на Локомотив Пловдив Асен Георгиев играха при загубата на младежкия национален отбор до 21 години срещу Русия с 3:1 в европейска квалификация.

Двубоят за националите се разви ужасно Ангел Грънчов беше изгонен още в 16-та минута с директен червен картон, след като направи дузпа и Владимир Обухов в 18-та минута откри резултата. В 45-та минута Симеон Славчев центрира от фаул, а Александър Колев се пребори и с хубав удар изравни резултата.

През втората част Русия все пак победи с човек повече, първо в 48-та минута Владимир Обухов вкара втория си гол в срещата, а крайното 3:1 оформи Константинос Базелюк.

Асен Георгиев игра цял мач, а Божидар Васев влезе в края на двубоя.

След равенството срещу Естония във вторник младежите вече са 3-ти и имат реални шансове за класиране след 4 изиграни срещи, но нашите са и с мач повече от руснаците и датчаните, които са съответно първи и втори.

България: Димитър Евтимов, Антон Недялков, Асен Георгиев, Ангел Грънчов, Иван Горанов, Александър Колев (69 – Живко Петков), Симеон Славчев – капитан, Милен Гамаков, Ивайло Чочев, Едисон Йорданов (63 – Антон Карачанаков), Радослав Кирилов (90 – Божидар Васев)