Отборът на Локомотив (Пловдив) загуби визитата си на Берое с 0:2 в среща от 8-ия кръг на Първа лига. “Смърфовете” изиграха доста слаб мач и заслужено загубиха срещата, като ще влязат в дербито на Пловдив с по-лошо настроение.

След този двубой “черно-белите” остават 5-ти в класирането с актив от 13 точки, докато “заралии” се изкачиха до 10-ата позиция с актив от 8 пункта.

Домакините получиха страхотен шанс да октрият резултат още в първата минута на срещата. След много добре проведена атака по десния фланг, Стив Траоре пусна към дузпата на Абубакар Тунгара, който от много добра позиция стреля, но Динко Хорчас извади в корнер.

В 16-ата минута на двубоя, Каракашев получи добра възможност да стреля, но не успя да стигне първи до топката и тя му бе отнета.

Четири минути след това, Боруков откри Карагарен, чийто удар бе изключително неточен. Малко сле дтова, Боруков бе официално предупреден след като фаулира грубо Димитър Пиргов.

В 33-ата минута, Георги Каракашев получи глупав жълт картон след не ненужен фаул в центъра на терена.

В следващите минути до края на първата част липсваха опасни положения пред двете врати и така двата отбора се разделиха след 45 минути при резултат 0:0.

В 48-ата минута Преслав Боруков отправи хубав изстрел към вратата на Караджов, но стражът се намеси по много добър начин.

В 51-ата минута Бубакар Тунгара бе изведен сам срещу Хоркаш, но изстрелът му бе спасен. Флагът на страничния съдия също бе вдигнат.

В следващите минути играта се пренесе в центъра на терена, като единоборствата между двата тима преобладаваха.

В 60-ата минута на двубоя Лукас Мартинс нацели страничния стълб на Хоркаш.

ГОЛ! В 62-ата минута Абубакар Тунгара откри резултата!
След поредната бърза контратака на домакините Тунгара се впусна напред, преодоля лекота Луан и прехвърли Хоркаш за 1:0.

В следващите минути гостите от Пловдив наложиха натиск, но така и не стигнаха до чисто положение пред вратата на Караджов.

В 85-ата минута Луизиньо стреля към вратата на Хоркаш, но неточно.

Само няколко минути по-късно главният съдия отсъди дузпа за пловдивчани за нарушение срещу Матеус да Силва. След преразглеждане с ВАР обаче, реферът промени решението си и показа жълт картон на бранителя за симулация.

ГОЛ! В 93-ата минута Абубакар Тунгара реализира решава всичко с втори гол!
Тунгара бе изведен по прекрасен начин зад защитата на пловдивчани и матира Хоркаш за втори път – 2:0.

До края на срещата не паднаха повече голове и Берое се поздрави със заслужени три точки.

Снимка: Gong.bg

Берое: 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 15. Динков, 6. Руи Педро, 8. Юсеин, 13. Анисе, 11. Траоре, 7. Мартинс. 16. Мечев, 10. Тунгара

Старши треньор: Петър Хубчев

Локо: 23. Хоркаш, 50. Томашевич, 4. Паскалев, 3. Луан, 3. Матеус, 15. Зебли, 33. Каракашев, 14. Илиев, 9. Карагарен, 21. Евандро, 99. Боруков