(ВИДЕО) Берое победи Ботев и оглави класирането, “канарчетата” с нова загуба

Берое победи Ботев Пловдив с 2:0 в Битката за Тракия и оглави временно класирането в efbet Лига. “Заралии” тотално доминираха от началото до края и заслужено спечелиха 4-та си победа от началото на сезона. Ботев продължава да копае дъното и записа втора поредна загуба, като тимът на Желко Петрович има само една победа от началото на сезона и е на предпоследно място в класирането.

През първото полувреме старозагорци доминираха през по-голямата част, но така и не успяха да вкарат гол. Най-близо беше Педро Еуженио, който нацели напречната греда в 11-та минута.

През втората част обаче, Берое вдигна още повече нивото и след няколкото пропуска в началото се стигна до 52-та минута, когато след фрапантна грешка в защитата на Ботев, доведо до нарушение на Костадин Ничев в наказателното поле. Дузпа и червен картон за Ничев.
Камбуров реализира 11 метровия наказателен удар и даде преднина на Берое.
До края на мача “заралии” продължиха да натискат и заслужено стигнаха до втори гол чрез Иван Минчев.

В 83-та минута той вкара директно от пряк свободен удар, след неубедителна изява на Аргилашки.
Така Берое излезе начело с 12-точки, докато Ботев остава 13-ти с 5 точки.

Нарушение срещу Фернандо Виана в 3-та минута, позволи на Тодор Неделев да опита късмета си от 25-26 метра, но Душан Перниш изби в корнер.

В следващите 5 минути Берое успя да установи по-траен контрол върху топката и опита да натисне своя съперник.

В 11-та минута “заралии” едва не откриха резултата. Александър Василев подаде към Педро Еуженио, който пое топката и от около 22 метра със страхотен удар нацели напречната греда на Аргилашки.

В 14-та минута домакините от Берое поискаха бурно дузпа за нарушение срещу Иван Бандаловски, но съдията не видя такава.

В 16-та минута грубо влизане на Виктор Генев бе санкционирано с жълт картон.

В 20-та минута хубаво центриране на Лазар Марин в наказателното поле на домакините не бе оползотворено от Антонио Вутов.

В 24-та минута Антонио Вутов получи хубав пас по дясното крило, след което навлезе към дъгата на наказателното поле и пробва удар, но безкрайно неточен.

В 27-та минута след центриране от ляво, се получи голямо разбъркване в наказателното поле на Берое, което завърши с топка в ръцете на Перниш.

В 30-та минута удар на Рубен Бригидо бе отразен от Аргилашки, въпреки малко вялата му намеса.

В 35-та минута Фернандо Виана се спречка с Александър Василев и получи жълт картон.

В 36-та минута балонно центриране на Василев се получи като удар и топката буквално кацаше на напречната греда на Аргилашки, но вратарят изби в корнер.

В 39-та минута удар на Александър Цветков прелетя високо над вратата на гостите.

В 41-та минута удар от фаул на Педро Еуженио бе блокиран от стената.

В 45-та минута хубаво центриране на Бригидо към Камбуров бе изчистено от бранител на “канарчетата”.

Страхотна възможност се откри за Берое 2 минути след подновяването на играта. Висока топка не бе изчистена добре и топката попадна на волето на Еуженио, който с удар от въздуха от точката за изпълнение на дузпа прати коженото кълбо право в крака на Аргилашки.

Домакините продължават да натискат Ботев и последва удар на Охене, който без избит от защитник на “жълто-черните”.

В 50-та минута нова страхотна възможност се откри пред “заралии”. Хубав пас изведе Камбуров сам срещу Аргилашки, но вратаря отново спаси.

Дузпа за Берое и червен картон за Костадин Ничев в 52-та минута!

ГОООЛ! Мартин Камбуров бележи от дузпа и Берое повежда!
Грешка в отбраната на гостите доведе до нарушение в наказателното поле от Костадин Ничев, който направи дузпа, а на всичкото отгоре получи втори жълт и респективно червен картон.
Берое поведе в 53-та минута след точно изпълнен наказателен удар от Камбуров.

След като останаха с човек повече на терена, домакините установиха траен контрол върху топката, като Ботев трудно успява да отнеме топката.

В 67-та минута засада спря нова атака на “заралии”.

В 69-та минута при една от малкото атаки на Ботев, Неделев центрира в наказателното поле, но нямаше играч на “канарчетата” който да засече топката във вратата.

В 71-та минута Неделев изведе Виана сам срещу вратаря, но флагът на страничния съдия бе вдигнат.

Отборът на Берое продължава да задържа дълготрайно топката, като владението им достигна 71%

В 78-та минута домакините направиха нов невероятен пропуск. Центриране на Иван Бандаловски намери Йосипович в наказателното поле, който напълно необеспокояван шутира, но в тялото на бранител на Ботев и топката излезе в корнер.

ГОООЛ! 2:0 за Берое в 83-та минута след гол на Иван Минчев
Берое може би решава всичко с втори гол във вратата на Ботев. Иван Минчев бележи директно от пряк свободен удар, след като и вратарят на гостите Аргилашки не успя да се намеси по най-добрия начин.

В 90-та минута удар на Марко Перван бе спасен без проблеми от Душан Перниш.

Берое: 12. Душан Перниш, 4. Ерол Алкан, 6. Александър Цветков, 8. Карлос Охене, 9. Мартин Камбуров (к), 11. Иван Бандаловски, 19. Александър Василев, 28. Рубен Бригидо, 44. Виктор Генев, 73. Иван Минчев, 77. Педро Еуженио

Резерви: 1. Пламен Колев, 3. Милен Желев, 14. Меледже, 17. Ибрахима Конте, 18. Петко Цанков, 21. Зоран Йосипович, 94. Юлиан Ненов

Старши треньор: Александър Томаш