Локомотив ПловдивФутбол

Безобразен Локомотив падна с 5:0 от Левски, защитата на “смърфовете” под всякаква критика

Левски се наложи категорично с 5:0 над Локомотив Пловдив в мач от 26-ия кръг на “А” група. Като цяло “сините” проведоха хегемония на терена, а “черно-белите” записаха много слаба игра с купища грешки на защитата си.

Първото по-сериозно положение пред двете врати бе за домакините. Али Абди се оказа на добра позиция в наказателното поле и потърси пас към Кинта, който бе спрян от играч на Локомотив.

До десетата минута домакините продължиха да са по-активния отбор на терена. Пет след това “сините” отново бяха в добро положение за гол, но защитата на “черно-белите” реагира добре.

В 17-ата Левски стигна до положение за дузпа, след като Аниете остана очи в очи със Скорчев, който в опитите си да избие топката го фаулира и получи жълт картон. Зад кълбото застана Домовчийски, който откри резултата с лек удар в дясно.

Христо Колев – Бащата направи и първа смяна в 21-ата минута, след като Янко Сандански напусна терена заради контузия, а на негово място влезе Александър Горанов.

В 32-ата минута Абди отново навлезе безуспокоявано отдясно, и подаде към останалия Домовчийски, който не успя да добута кълбото във вратата на Скорчев.

Седем минути след това Абди тотално шокира привържениците на Левски след поредна фрапантна грешка на защитата на Локомотив. Той и Прохазка останаха сами срещу вратаря на гостите Скорчев, Прохазка пусна към Абди, който не успя да уцели празната врата.

468_60_1

Второто полувреме започна добре за Левски, които още в 48-ата минута покачиха на 2:0. След добра комбинация Прохазка с хубав удар вкара за 2:0 на празната врата.

Антонио Аниете изведе Левски до класиката в 55-ата минута. Отново защитата на Локомотив не бе на ниво и той с хубав удар прати топката във вратата на Скорчев. Три по-късно отново Аниете направи безучастни трима играчи на гостите само с едно докосване и отбеляза за 4:0.

В 61-ата Локомотив направи първата си по-сериозна атака. Карагарен центрира отдясно, Дани Кики бе останал сам, но не успя да засече кълбото.

Четири след това Левски получи правото да изпълни втора дузпа. Сечков получи жълт картон след като фаулира Аниете в наказателното поле. Зад кълбото застана Абди, чийто удар бе избит от Скорчев.

Аниете отново се оказа главно лице в срещата в 85-ата минута, когато излезе сам срещи Скорчев, фаулира го и записа своя хеттрик в двубоя и оформи крайното 5:0.