НационалиФутбол

Безидейна България загуби от Норвегия, баражите са мираж

Националният отбор на България загуби от Норвегия с 0:1, в мач от евроквалификациите. Двубоят се игра на ст. “Васил Левски” пред около 15 хиляди зрители. През всичките 90 минути “трикольорите” играха изключително безидейно, като таки и не успяха да създадат чисто голово положение. С това поражение “лъвовете” намалиха драстично шансовете си да се доберат поне до баражите, като достигането до тях вече изглежда като мираж.

През първото полувреме чисти голови положения липсваха. Единствената опасност пред една от двете врати бе създадена след статично положение. След 20 минути игра Манолев бе фаулиран пред границата на наказателното поле на Норвегия. Зад топката застана Ивелин Попов, чийто изстрел затрудни максимално стража на гостите, който все пак успя да избие в корнер. До края на частта и двата отбора не направиха нищо запомнящо се.

Вторите 45 минути започнаха с възможност за Мицански, но на два пъти ударите му бяха блокирани от защитници на Норвегия. В 57-ата минута гостите поведоха. След заучено изпълнение на фаул, Форен се измъкна от Миланов и от няколко метра отбеляза за 0:1. Норвегия можеше и да удвои своя авана, но удар с глава на Сьодерлунд мина на сантиметри покрай лявата греда на Божидар Митрев. България пък нямаше сили дори да организира хаотичен натиск в края на мача и съвсем логично загуби с 0:1.

Състав на България: Божидар Митрев, Иван Бандаловски, Николай Бодуров, Александър Александров, Йордан Минев, Светослав Дяков, Ивайло Чочев, Станислав Манолев (62′ – -Александър Тонев), Ивелин Попов, Георги Миланов (78′ – Тодор Неделев), Илиян Мицански (68′ – Димитър Рангелов)