СНИМКИ И ВИДЕО: Безидеен Ботев направи 0:0 срещу Берое, в последния си мач на “Колежа”

Ботев направи 0:0 с Берое в среща от междинния 23-ти кръг в елита. Двубоят бе по-специален за “канарчетата” те изиграха последния си мач на стадион “Христо Ботев” в следващите 1,5 години пловдивчани ще домакинстват в базата в Коматево, защото стадионът ще бъде съборен и започва мащабна реконструкция и на останалите два сектора. Това беше е и последният мач на Тодор Неделев пред пловдивска публика, след като през зимата той ще премине в Майнц05.

IMG_8600 (Copy)

В 5-та минута Елио Мартинс отправи много неточен изстрел.

Нищо интересно не се случва на терена в последните минути, като единствено имаше хвърлени бомбички от агитката на Берое.

В 29-та минута Сърмов отправи удар, който беше спасен от Караджов.

IMG_8670 (Copy)

В 45-та минута Елио Мартинс отправи отново неточен удар от разстояние.

На полувремето в игра за Ботев влезе Тодор Неделев, който играе последните си минути пред пловдивска публика, след като зимата ще премине в Майнц05.

В 46-та минута Венцислав Христов отправи неточен удар от границата на пеналта.

В 48-та минута Йордан Христов центрира Здравко Илиев изчисти топката, която попадна при Абел Анисе, но ударът му премина над вратата.

IMG_8657 (Copy)

В 60-та минута Георги Андонов отправи удар право в ръцете на Стаховяк.

В 67-та минута Йордан Христов пусна топката по тревата към Ромарио, който засече топката, но тя попадна право в Караджов. Две минути по-късно Педро отправи удар, който обаче мина над вратата.

В 70-та минута Тодор Неделев изведе Педро, който обаче беше спрян от играч на Берое.

IMG_8613 (Copy)

В 72-та минута двойно между Огнянов и Неделев завърши с удар на първия, който беше избит със сетни усилия от Караджов.

Ботев опита натиск в последните минути, но не успя да стигне до чисто положение.

Със загубените две точки Ботев вече е 5-ти с 39 точки.

Ботев – Берое 0:0

Жълти картони: Сивард Спрокел, Абел Анисе (Ботев),  Иван Караджов, Борислав Стойчев, Иво Иванов (Берое)

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Бобан Грънчаров, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Мариян Огнянов, Георги Сърмов, Вандер Виейра (Тодор Неделев 46), Ромарио Кортзорг (Томаш Иршак 87), Абел Анисе, Иван Цветков (Луис Педро 65)

Резерви: Росен Андонов, Артур Енрике, Елведин Джинич, Борис Галчев, Томаш Иршак, Тодор Неделев, Луис Педро

Берое: Иван Караджов, Пламен Крумов, Борислав Стойчев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Игор Джоман, Здравко Илиев, Елио Мартинс, Георги Андонов (Георги Динков 90+1), Давид Каядо (Давид Каядо 90+2), Венцислав Христов (Мартин Райнов 78)

Резерви: Благой Макенджиев, Владимир Зафиров, Игнат Дишлиев, Георги Динков, Атанас Зехиров, Мартин Райнов, Георги Костадинов

Съдия: Станислав Тодоров