Локомотив ПловдивФутбол

СНИМКИ: Славия помете като разярена лятна буря преклонения Локомотив (Пд)

Отборът на Локомотив (Пд) записа втора поредна загуба през новия сезон…

Тази вечер на „Лаута“ момчетата на Бруно Акрапович донесоха възможно най-тежката лятна нощ на своите фенове в първия си домакински мач за кампанията, след като загубиха гръмко с 2:4 от носителя на Купата на България Славия.

Срещата стартира кошмарно за “смърфовете”, които допуснаха ранен гол още в 5-та минута дело на Георги Йомов. По-малко от 20 минути след това домакините получиха ново попадение, като негов автор отново бе Йомов. През втората част Славия удари светкавично на два пъти, в рамките на 4 минути, след две контраатаки. В 64-та Галин Иванов оползотвори хубав пас на Сашо Александров, а малко след това индивидуален рейд на Славчо Шоколаров матира напълно безидейните “черно-бели” играчи. В добавеното време на срещата влезлият като смяна Димитър Илиев оформи крайното 2:4.

Спрямо загубата от ЦСКА-София преди седмица Акрапович бе направил три промени в състава си. На вратата дебютиращият Мартин Луков намери място вместо Милина, а в центъра на защита се подвизаваше другият дебютант Милош Метрович, който замени Стивън Езе. По левия фланг пък действаше Симеон Райков, като вътрешна рокада бе изпратила Умарбаев до Банович в центъра на халфовата линия, вместо игралия в миналия мач Янко Ангелов. На върха на атаката бе Михалевич, подкрепян от Карагарен и Елион.

В следващия кръг “смърфовете” гостуват на Лудогорец на 4 август (събота) на ст.”Лудогорец Арена”. След този неуспех “черно-белите” остават на последни в класирането на Първа лига с голова разлика 1:6.

Двубоят започна слабо за домакините, които не успяха да наложат контрол върху топката и да осъществят агресивна преса върху съперника.

ГООООЛ Георги Йомов откри за Славия в 5-та минута – 0:1!

Това доведе и до първото попадение в срещата дело на Георги Йомов. Чънчуков комбинира с Велковски отляво, който проби мощно, където съпротива не успя да му окаже дебютиращият Милош Петрович. Играчът на Славия стигна до аутлинията и пусна по земя към вратарското поле. Там Везалов не успя да изчисти убедително, което даде шанс на Йомов да стреля технично под плонжа на Луков и да реализира за “белите”.

В 16-та минута Локомотив (Пд) имаше претенции за гол, но страничният съдия остана безмълвен и не отсъди попадение. Топката се удари в лявата греда зад Стергиакис, след като Узунов я чукна с тялото си, а след това тя се върна във вратаря, който бе застанал на голлинията. Създаде се впечатление, че кълбото премина голлинията, но съдиите посочиха играта да продължи.

В 20-та минута Карагарен овладя отдясно на полето на Славия една дълга топка, след което я свали за Михалевич към точката за дузпата. Хърватинът обаче не успя да придаде сила на удара си и топката се претърколи в ръцете на Стергиакис. Минута след това Елитон стреля с глава след подаване от корнер, но неточно.

ГООООЛ Георги Йомов удвои за Славия в 22-та минута – 0:2!

Много силна контраатака на Славия донесе на гостите нов гол! След корнер играчите на Локомотив (Пд) се оказаха двама на трима в защита, което позволи на скоростта на Галин Иванов да се разгърне. След като стигна до наказателното поле на домакините, Иванов пусна към останалия сам Йомов, който с прецизен удар покрай Луков донесе по-големия аванс на своя тим.

ГООООЛ Симеон Райков намали от дузпа в 28-та минута – 1:2!

Нарушение срещу Михалевич в полето на Славия накара Валентин Железов да посочи 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Симеон Райков реализира безпроблемно.

В 35-та минута Велковски центрира силно в наказателното поле на Локомотив (Пд). Там Йомов засече от движение, но неточно, покрай десния стълб. В последната минута на срещата защитата на Локомотив (Пд) пропусна много лесно комбинация между Галин Иванов и Влади Узунов, с която първият излезе сам срещу вратаря на “черно-белите”. Луков обаче излезе придвидливо, скъсявайки ъгъла, и спаси.

Славия имаше голям шанс да направи резултата 3:1 още в уводните секунди на втората част. Дълга топка между Везалов и Петрович мина лесно и стигна до Чунчунов, който от няколко метра не успя да уцели вратата и извади в аут.

ГООООЛ Галин Иванов покачи за Славия в 65-та минута – 1:3!

Отборът на гостите проведе поредна много добра атака на бърз ход. Бавните действия в защитата на “черно-белите” предразположиха Александров да се приближи до аутлинията и да върне към Иванов, който с едно чукна топката под плонжа на Луков за 1:3.

ГООООЛ Славчо Шоколаров вкара нов за гол за Славия в 68-та минута – 1:4!

Две минути след третия гол за “белите”, те се добраха до четвърти. Това стана след нова грешка на “смърофвете” в тяхната половина, което позволи на Шоколаров да осъществи индивидуален рейд и с левия крак да прониже Мартин Луков за четвърти път в този двубой.

Три минути преди края на срещата Умарбаев стреля технично от пряк свободен удар, като топка срещна дясната греда зад Стергиакис. При добавката Янко Ангелов изкара в аут.

ГООООЛ Митко Илиев намали резултата за Локомотив (Пд) в 93-та минута – 2:4!

Стартови състави на двата отбора:

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Димитър Везалов, Милош Петрович, Искандар Джалилов (Янко Ангелов 46′), Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев, Бирсент Карагарен, Игор Банович (Митко Илиев 49′), Симеон Райков, Елитон Джуниор, Филип Михалевич (Велимир Посинкович 72′)