АкадемикБаскетбол

Академик с пета загуба в Балканската лига

Академик Бултекс 99 записа пета загуба в Балканската лига. Отборът на Асен Николов загуби като гост на македонския Блокотехна със 71:80 /12:25, 16:25, 19:19, 24:11/ и заема трето място в класирането с актив от 4 победи, 5 загуби и 13 точки. Лидер е Блокотехна с 10-1 и 21 точки, пред Рилски спортист с 8-1 и 17 точки. Същия актив като Академик Бултекс 99 имат Левски Лукойл и Башкими Косово.

За пловдивския тим не играха Мартин Дурчев, Никола Маравич и новото попълнение Александър Груев, на които бе дадена почивка. Домакините започнаха силно и направиха комфортна преднина с 3 тройки на бившия гард на студентите Шакир Смит. През втората четвърт те увеличиха аванса си, който след почивката стигна и до 30 точки.

Академик Бултекс 99 тръгна да обръща мача и със силна защита, няколко бързи атаки и точен мерник на Айзея Юмипиг от тройката намали пасива само на 7 точки 2 минути преди края. За повече обаче нямаше време.

Юмипиг бе най-резултатен за пловдивчани с 23 точки, от които 6 тройки. Станислав Ваклинов добави 11 точки и 7 борби, Васил Бачев се отчете с 11 точки. За домакините се отличи Дуейн Бенджамин с 18 точки, Миятович добави 16, друг бивш играч на Академик Бултекс 99 – Седрик Боуен вкара 15 точки.