АкадемикБаскетбол

Академик Бултекс 99 с нова важна крачка в НБЛ

Отборът на Академик Бултекс 99 (Пловдив) постигна нова победа в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при визитата си на Черно море Тича (Варна) с 80:77 (18:20; 16:22; 24:14; 22:21) в двубой от XXII кръг на родното първенство.

Джардан Семпъл беше най-резултатен за победителите – 21 точки, Шакир Смит добави 19 точки, а Оскар Белфийлд приключи с 14 точки.

Никола Джурич вкара 19 точки за домакините от морската ни столица, а Станислав Цонков и Ангел Нацкин добавиха съответно по 16 и 15 точки.

Първата четвърт премина равностойно, като след десет минути игра домакините от Черно море Тича имаха крехка преднина от две точки – 20:18, но още в началото на втория период „моряците“ поеха контрол върху играта и до почивката разликата им се увеличи – 42:34.

През по-голямата част от третия период играта вървеше кош за кош, като след малко повече от пет минути Черно море Тича успя да стигне до двуцифрен аванс – 55:45 след две точки на Джурич. В оставащото време инициативата премина изцяло в ръцете на гостите от Академик Бултекс 99, които затегнаха защитата, а в нападение Смит, Сутулович, Семпъл и Михайлов бяха под пара и обратът бе осъществен – 58:56 след 30 минути игра.

Черно море Тича отново поведе в резултата още на старта на заключителната четвърт след тройка на Нацкин, като след това двата тима си размениха многократно лидерската позиция. Битката за победата продължи с пълна сила буквално до последния съдийски сигнал, като 13 секунди преди края резултатът бе равен – 77:77. В следващата атака Нацкин сбърка и подари топката на гостите от Пловдив, а в последващото нападение Смит не сбърка от тройката и това донесе успеха на Академик Бултекс 99 – 80:77.