Полетът на „канарчетата“ се оказа твърде плах пред яростта на „орлите“!

Отборът Ботев (Пд) допусна трета поредна загуба в Първа лига!

„Канарчетата“ продължиха с негативното си представяне в последните няколко седмици и допуснаха загуба от Лудогорец с 1:3 на своята клубна база в кв.”Коматево”.

Джоди Лукоки откри за гостите още в 3-та минута след груба грешка на Крум Стоянов, но с мигновен отговор Жоао Пауло върна надеждите на бултрасите с изравнителен гол в 9-та минута. През втората част обаче класата на Лудогорец си каза думата и те заслужено извоюваха 11-я си пореден успех в първенството.

Попадения на Густаво Кампаняро (71‘) и Клаудиу Кешеру (79‘) пречупиха напълно домакините през втората част, за които това бе седма загуба от началото на сезона.

Така Ботев (Пд) вече е 8-и с 18т. във временото класиране, докато Лудогорец продължава да е едноличен лидер с 40т.

ГОООЛ Джоди Лукоки откри резултата още в 3-та минута – 0:1!

img_7405-copy

Още в трета минута Лудогорец поведе в резултата. Джоди Лукоки вкара топката във вратата на Георги Георгиев след груба греша в защитата на Ботев. Крум Стоянов допусна нелепа грешка в опита си да изчисти кълбото и така Лукоки без напрежение откри.

В следващата атака обаче, Паоло можеше да изравни, но Владо Стоянов изби.

ГОООЛ Жоао Пауло изравни за Ботев (Пд) в 9-та минута – 1:1!

img_7418-copy

Три минути по-късно обаче, Паоло не сгреши и изравни резултата. Тодор Неделев изведе по страхотен начин нападателят, който напредна и с точен удар опъна мрежата на Стоянов.

След гола, играта се накъса и в следващите десет минути не се стигна до сериозни положения. В 24-ата минута, Кишада стреля отдалече, но Георгиев спаси атрактивно с едната си ръка.

В 41-ата минута, Серкан Юсеин отправи удар от извън наказателното поле, но Стоянов улови без проблем.

img_7450-copy

Така първото полувреме завърши при ревен резултат 1:1.

Начало на втората част!

Второто полувреме започна с натиск на гостите, които още с първия съдийски сигнал потърсиха попадението във вратата на Георгиев.

В 56-та минута Натанаел стреля от пряк свободен удар, но той намери стената и излезе в корнер.

Кампаняро центрира отлично в наказателното поле на Ботев, но неразбирателство между Лукоки и Кишада не позволи Лудогорец да стигне до втори гол.

ГОООЛ Густаво Кампаняро даде преднина на гостите в 70-та минута – 1:2!

ГОООЛ Клаудиу Кешеру покачи до 3:1 в 79-та минута – 1:3!

Ботев (Пд): Георгиев, Панов, Стенио, Златков, Стоянов, Юсеин, Меледже, Косоко (Крис Добев 82′) Неделев, Иван Стоянов (Даниел Кутев, 72′), Паоло

Лудогорец: Стоянов, Сисиньо, Паломино, Игор Пластун, Натанаел, Дяков, Густаво Кампаняро, Вандерсон, Кафу, Кишада (Кешеру 74′), Джоди Лукоки

Старши треньор: Георги Дерменджиев

Главен съдия: Станислав Ставров