Ботев ПловдивДюшФутбол

Юношите на Ботев набор 98 разгромиха Раковски, преди 1/4 финала срещу Берое

Ботев разгроми със 7:0 Раковски в мач от предпоследния есенен кръг при Юноши младша възраст 1997/98. Двубоят се игра на централния стадион в Раковски.

“Жълто-черните” доминираха изцяло, като още до почивката резултатът бе 5:0. По два гола отбелязаха Йосиф Табаков и Милко Георгиев, а останалите попадения бяха реализирани от Атанас Ташолов, Лъчезар Захариев и Никола Принджев. Интересен факт е, че след двата си гола Табаков не изрази бурно радостта си, тъй като се разписа във вратата на отбора от родния си град.

По този начин “канарчетата” продължиха победната си серия в първенството и загряха за изключително важния 1/4 финал срещу Берое. Иван Кочев пусна възпитаниците си в почивка до понеделник, когато ще започне подготовката за двубоя със “заралии”, който е в петък (29.11) от 14:00ч. в Коматево

Съставът на Ботев: Димитър Стамболийски, Здравко Дерменов, Атанас Ташолов, Петър Тодоров (41` Димитър Минчев), Александър Иванов (50` Атанас Пашалиев), Иван Михайлов, Петър Чалъков (41` Георги Саватинов), Мартин Анастасов (41` Илко Заиров), Милко Георгиев, Лъчезар Захариев (50` Божидар Чорбанов), Йосиф Табаков (41` Никола Принджев)

Снимка и източник: academy.botevplovdiv.bg