Ботев Пд игра за Чико със сърце, но днес не бе денят за успехи

Ботев (Пловдив) изигра поредния си силен мач в Първа лига, но допусна загуба от Левски….

Момчетата на Николай Киров допуснаха поражение от “сините” с 1:3 на базата в кв.Коматево в среща от 32-ия кръг на Първа лига.

“Канарите” бяха близо до точка, но малко преди края младият Станислав Иванов (87′) (както в първия кръг на сезона, 0:1) и Валери Божинов (90′) вкараха за да донесат успеха на софиянци.

Иначе през първата част дузпа, вкарана от Станислав Костов (21′), даде аванс на “сините”. Ботев Пд намери пътя към гола в 67-ата, когато Неделев завърши прекрасна контраатака на домакините за 1:1.

След тази загуба Ботев Пд остава 5-ти в таблицата с актив от 50 точки, докато Левски е 3-ти с 62 т.

Срещата започна с минута мълчание в чест на починалия през тази седмица легендарен футболист на Ботев Пд Динко Дерменджиев, който си отиде от този свят на 77 години.

Първата по-любопитна ситуация в срещата дойде в 4-ата минута, когато Илия Юруков получи пред границата на наказателното поле, но неговият удар рикошира в главата на Лазар Марин и топката излезе в корнер. Ударът бе тежък и левия бек на “канарите” получи медицинска помощ.

В 7-ата минута акция отляво на Паулиньо намери Станислав Костов в наказателното поле на домакините, но нападателят не намери добре кълбото и то излетя в аут.

В 8-ата минута главният рефер прекъсна срещата за 60 секунди, за да може фенове и футболисти да отдадат почит на легендарната “осмица” на “канарчетата” Динко Дерменджиев.

В 15-ата минута Ботев Пд разви добро нападение през центъра. Топката стигна до Васил Шопов, който спечели няколко метра с топка в крака, но ударът му от дистанция бе крайно неточен и излетя високо в аут.

Минута след това Левски пропусна голям шанс. Кълбото се изсипа в наказателното поле на домакините. Паулиньо се добра до кълбото, а Кайзер бе излязъл неразчетено напред. Бразилецът обаче не успя да уцели вратата и топката излетя над вратата на Ботев Пд.

В 18-ата Левски получи дузпи. Миланов беше повален в наказателното поле от Кристиан Добрев. До там се стигна след пропуск на Станислав Иванов и избита топка, която обаче падна на Миланов и той беше съсечен в наказателното поле.

ГОООЛ Станислав Костов вкара наказателния удар в 21-ата минута – 0:1!

Костов застана зад топката и стреля в долния десен ъгъл на Кайзер. Полякът нацели ъгъла и докосна топката, но не успя да отрази.

В 33-ата минута Тодор Неделев проби опасно отдясно, стигна до аутлинията и центрира пред вратаря, но там Доре не успя да засече топката и тя излетя напред.

Начало на втората част!

В 50-ата минута Паулиньо навлезе от левия фланг към центъра, преодоля двама защитници на Ботев и стреля, но над вратата.

8 минути по-късно Антон Карачанаков проби отдясно и центрира към вратарското поле. Там Неделев бе останал сам, но не успя да намери целта и стреля в аут.

ГОООЛ Тодор Неделев изравни в 67-ата минута – 1:1!

Много силна контраатака на Ботев Пд позволи на Крис Добрев да спечели много терен и да комбинира с Неделев. Звездата на Ботев не бе срещнат от никой в защитата на Левски той необезпокояван стреля от границата на наказателното поле, за да прехвърли Николай Михайлов с помощта на лек рикошет в крак на бранител на гостите.

В 71-ата минута Левски опита да си върне загубения аванс. Паулиньо получи отляво и стреля силно по диагонал, но Кайзер изби напред. В 78-ата минута Неделев стреля от пряк свободен удар, но топката се отби в стената и излезе в корнер.

В 82-ата минута Ботев Пд отново преля много силно в предни позиции. Неделев комбинира с Карачанаков. Вторият си освободи пространство за удар, но топката премина с малко в аут.

ГОООЛ Станислав Иванов вкара за Левски вкара за Левски в 87-ата минута – 2:1!

ГОООЛ Валери Божинов оформи крайното 3:1 в 90-ата минута!

Ботев Пд: Даниел Кайзер, Филип Филипов, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Васил Шопов (Антон Карачанаков 46′), Кристиан Добрев (Запро Динев 82′), Феребори Доре

Резерви: Иван Чворович, Костадин Ничев, Димитър Балинов, Радослав Апостолов, Запро Динев, Антон Карачанаков

Левски: Николай Михайлов, Иван Горанов, Паулиньо, Живко Миланов, Нуно Рейш, Хали Тиам, Станислав Костов, Деян Иванов (Давиде Мариани 69′), Мартин Райнов, Илия Юруков (Мартин Петков 82′), Станислав Иванов (Валери Божинов 66′)

Резерви: Николай Кръстев, Луи Нганиони, Давиде Мариани, Богдан Вашчук, Милош Цветкович, Мартин Петков, Валери Божинов

Старши треньор: Георги Тодоров

Главен съдия: Георги Кабаков