ГЛЕДАЙ: Черно море наказа Ботев за пропуските през първата част, “канарчетата” с нова загуба

Черно море победи с 2:0 Ботев Пловдив в първи двубой от 10-ия кръг на efbet Лига. Гостите от Пловдив имаха своите шансове преди почивката, след като с пропуски се отличиха Антонио Вутов и Еберт Кардосо. През втората част имаше само един отбор – този на Черно море.

Първо Исмаил Иса откри в 49-та минута след като получи хубав извеждащ пас и очи в очи с Аргилашки не сбърка за 1:0. В 64-та минута „моряците“ получиха право да изпълнят дузпа, след нарушение на Вутов срещу Родриго в наказателното поле. Последният застана зад топката, но Аргилашки съумя да спаси. 60 секунди по-късно героят от първата дузпа Аргилашки направи втора дузпа, като този път зад топката застана Мартин Минчев, който не сгреши за 2:0.

До края на мача домакините изпуснаха да запишат още по-изразителна победа и така резултата остана непроменен.

Началото на мача бе спокойно и битката се водеше предимно в центъра на терена.

Първите 10 минути бяха доста слаби, като до момента няма нито една възможност за гол пред която и да е от двете врати.

Черно море започна по-настоятелно да се опитва да наложи натиск, но до интересни положения пред вратата на Аргилашки така и не се стига. Гостите от Пловдив пък, за момента предпочитат да действат на контраатаки.

Невероятен шанс за Ботев в 20-та минута! След центриране в наказателното поле на домакините от Филип Филипов, Антонио Вутов стреля на два пъти от точката за изпълнение на дузпа, но първо Миодраг Митрович направи страхотно спасяване, а след това с чудесна намеса се отчете и Мирослав Енчев за да запази резултата 0:0.

В 25-та минута нов много добър шанс се откри за гостите от Пловдив. Страхотен пас в коридор на Неделев намери Еберт Кардосо, който се измъкна и опита технично да прехвърли Митрович, но след двоен рикошет топката излезе в аут.

След тези две положения за Ботев, играта отново се успокои, като до интересни ситуации не се стигна. Черно море продължава да няма нито един удар до момента към вратата на Аргилашки!

В 42-та минута домакините претендираха за дузпа, след като Лъчезар Балтанов закачи леко Цветомир Панов и той падна в наказателното поле. Станислав Тодоров ясно показа, че дузпа за такова съприкосновение няма да отсъди.

В 45-та минута Неделев пробва удар отдалеч, но много неточно.

Втората част започна с удар на Родриго в 47-та минута, който бе доста неточен.

ГООЛ! В 49-та минута Исмаил Иса откри резултата с първия точен удар за “моряците”!
Чудесен пас на Родриго, който получи топката между линиите на Ботев и плъзна страхотно извеждащо подаване към Исмаил Иса. Таранът не сбърка очи в очи с Георги Аргилашки, за да направи резултата 1:0.

В 55-та минута Черно море можеше да съкруши Ботев с втори гол, но Ндонгала пропусна.

В 59-та минута Филипов намери с хубаво центриране в наказателното поле Фернандо Виана, който стреля, но Митрович спаси.

В 60-та минута фрапантна грешка в защитата на Ботев, позволи на Минчев да излезе очи в очи с Аргилашки, но халфът пропусна да отбележи втори гол за варненци.

Дузпа за Черно море в 64-та минута, след нарушение на Антонио Вутов срещу Родриго!

ПРОПУСК! Георги Аргилашки спасява удара от бялата точка на Родриго!

Нова дузпа за Черно море! Героят Аргилашки извърши нарушение минута след като спаси дузпата на Родриго.

ГОООЛ! 2:0 за Черно море в 67-та минута след гол от дузпа на Мартин Минчев!
Зад топката този път застана Мартин Минчев и той не сбърка от бялата точка за 2:0.

В 79-та минута Черно море пропусна пореден шанс да реши всичко в мача. Страхотна атака на домакините изведе Минчев сам срещу вратаря, той потърси подаване встрани където Родриго беше сам на опразнената врата, но топката дойде леко зад него и той се подхлъзна, като не успя да я отиграе.

В последната секунда на мача, удар на Марко Перван бе уловен от Митрович.

Черно море: 18. Миодраг Митрович, 6. Виктор Попов, 33. Мирослав Енчев, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 38. Аристоте Ндонгала, 27. Даниел Димов (к), 72. Родриго Енрике, 71. Васил Панайотов, 90. Мартин Минчев, 9. Исмаил Иса

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 44. Димитриос Хантакиас, 93. Фахд Актау, 8. Емил Янчев, 20. Алваро Да Силва, 10. Илиан Илиев, 45. Денислав Ангелов

Старши треньор: Илиан Илиев

Ботев Пд: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 3. Димитър Пиргов, 66. Еберт Кардосо, 17. Лъчезар Балтанов (к), 20. Филип ван Арнем, 24. Лазар Марин, 8. Тодор Неделев, 10. Антонио Вутов, 83. Фернандо Виана

Резерви: 1. Янко Георгиев, 2. Джонатан Перейра, 4. Родни Клустър, 6. Костадин Ничев, 14. Станислав Шопов, 18. Радослав Терзиев, 22. Марко Перван

Старши треньор: Желко Петрович