СНИМКИ И ВИДЕО: Черно море отново се оказа дълбоко за Ботев

Отборът на Ботев Пловдив допусна нова грешка в “А” група днес, след като направи равен резултат с последния в седморката Черно море. “Жълто-черните” не показаха много добра игра и разочароваха присъствалите привърженици на тима на стадиона в Коматево. Доре откри в 17-та минута, а 6 по-късно Божилов изравни.

В 6-та минута Доре отправи удар, който премина над вратата на Черно море. Само 4 минути по-късно Огнянов игра с глава, но не застраши Китанов.

В 14-та минута Куртеан отправи силен изстрел, но Китанов успя да спаси.

Три минути по-късно Ботев откри резултата, Куртеан центрира от корнер, а Феребори Доре засече с глава, вкарвайки 4-ия си гол в елита и 6-ти във всички турнири.

В 20-та минута Ботев можеше да удвои по единтичен начин, но изстрелът на Хамза излезе в аут.

В 23-та минута при първата си по-опасна атака гостите от Варна изравниха. Михаил Венков центрира по тревата към Георги Божилов, който не остави шансове на Стаховяк за 1:1.

В 33-та минута Котев засече центриране от корнер с глава, топката излезе в аут.

4 минути по-късно най-дейният на терена за Ботев Куртеан отправи топовен удар от границата на пеналта, но топката срещна гредата и излезе в аут.

Последва неточен удар на Доре в края на полувремето.

През втората част Станимир Стоилов извърши първата си смяна, като замени Мариян Огнянов и на негово място пусна Луис Педро.

Именно Педро можеше да изведе Ботев отново напред в резултата, но ударът му беше избит от Китанов.

Малко по-късно Куртеан уцели за втори път гредата, след като отправи топовен удар от воле.

В следващите две ситуации отново беше замесен Куртеан, румънецът първо направи добър пробив и отправи изстрел, който премина над вратата, а след това центрира добре към Доре, но конгоанецът се размина с топката.

В 63-та минута Бакари беше изведен сам срещу Стаховяк, като полякът успя да избие удара на испанеца.

В 87-та митута Доре стреля мощно от фаул, но право в Китанов.

В 90-та минута Филипов отправи удар, който рикошира в Иван Цветков, но топката излезе в аут.

Във втората минута от дадените пет продължение Доре игра с глава, но топката премина над вратата на Китанов.

Ботев е четвърти с 50 точки с пет по-малко от третия ЦСКА, които излиза по-късно днес срещу Лудогорец. Черно море е шести с 46.

Ботев – Черно море 1:1

Голмайстор: 1:0 Феребори Доре 17 мин. 1:1 Георги Божилов 23 мин.

Жълти картони: Стефан Станчев, Бакари, Сашо Александров (Черно море), Филип Филипов (Ботев)

Ботев: Адам Стаховяк, Филип Филипов, Серджан Лукин, Сивард Спрокел, Веселин Минев, Томаш Иршак, Абел Анисе, Александру Куртеан (Ромарио Кортзорг 75), Мариян Огнянов (Луис Педро 46), Феребори Доре, Хамза Юнес (Иван Цветков 72)

Резерви: Илия Николов, Александру Бенга, Луис Педро, Ромарио Кортзорг, Серкан Юсеин, Иван Цветков, Георги Сърмов

Черно море: Георги Китанов, Михаил Венков, Кирил Котев, Живко Атанасов, Стефан Станчев (Александър Александров 55), Еденилсон Бергонси, Тодор Паланков, Иван Коконов, Бакари, Георги Божилов (Димо Атанасов 74), Валери Домовчийски (Стенли Окоро 53)

Резерви: Ник Дашев, Слави Сталев, Александър Александров, Бекир Расим, Стенли Окоро, Атанас Петров, Димо Атанасов