Хамза с два гола, Ботев победи четвъртия в Чехия

Головата машина на Ботев Хамза Юнес вкара две попадения при победата на “канарчетата” с 3:2 над чешкия Дукла Прага. Чехите са на 4-то място в Гамбринус лигата на една от третия Теплице и на 10 от втория Виктория Пилзен.

В 10-та минута Александру Куртеан отправи удар, който обаче не затрудни Кучера. Малко по-късно в 13-та минута Дукла откри резултата при първата си сериозна опасност. Черни стреля Стаховяк изби, но Исмаел при добавката реализира.

В 26-та минута удар на Хамза не попадна в очертанията на вратата. Малко по-късно пропуск направи и Доре.

В 36-та минута Ботев изравни Куртеан пусна пас към Доре той намери чудесно Хамза, който на опразнената врата реализира за 1:1.

В 55-та минута Ботев направи пълен обрат. Исмаел игра с ръка в пеналта на Дукла и съдията отсъди дузпа, която Хамза реализира за 2:1.

В 69-та минута гол на Ромарио беше отменен заради засада.

В 74-та минута Серджан Лукин игра с ръка в пеналта и съдията отсъди дузпа, която Калоуда реализира и изравни резултата.

В 86-та минута Божидар Васев изведе хубаво Вандер, който реализира и донесе победата на Ботев срещата.

Следващата контрола на Ботев е във вторник срещу тима от руската Суперлига Ростов.

Ботев – Дукла Прага 3:2

Голмайстори: 1:0 Исмаел Оуедраого 13 мин. 1:1 Хамза Юнес 36 мин. 2:1 Хамза Юнес 55 мин. 2:2 Любош Калоуда 74 мин. 3:2 Вандер 86 мин.

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Серджан Лукин, Александру Бенга, Веселин Минев, Томаш Иршак, Абел Анисе, Мариян Огнянов, Александру Куртеан, Феребори Доре, Хамза Юнес (Сивард Спрокел, Филип Филипов, Димитър Везалов, Серкан Юсеин, Божидар Васев, Серкан Юсеин, Ромарио Кортзорг, Луис Педро, Вандер Виейра, Иван Цветков)

Дукла Прага: Томаш Кучера, Михал Йеребек, Исмаел Оуедраого, Любош Хамзел, Робърт Ковал, Хосе Ромера, Милан Черни, Лукаш Щетина, Йозеф Марек, Войтех Енгелман, Марек Хлинка (Любош Калоуда, Томаш Бергер, Томислав Бошич, Матей Хануесек, Будже Манзиа)