Етър пак би Локо Пд, “черно-белият” път за Европа минава само през спечелването на Купата

тър Велико Търново постигна втора поредна победа над Локомотив Пловдив и по този начин се класира за решаващия финален плейоф за определяне на седмия в крайното класирането. „Виолетовите“ спечелиха с минималното 1:0 реванша на стадион „Ивайло“. Победният гол вкара Крум Стоянов през второто полувреме.

В първата среща в Пловдив Етър спечели с 2:0.

Георги Сърмов се опита да изненада Илко Пиргов с удар от разстояние в 14-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата.

Парвиз Умарбаев нанесе далечен удар в 15-та минута, но неточно в аут.

Сърмов отново се опита да намери вратата на Локомотив Пловдив с далечен удар в 27-та минута, но ударът му не бе точен.

Пред Велко Батрович се откри добра възможност в 29-та минута, но ударът му не бе точен.

В 60-та минута Боджадж свали с глава топката към Младенов, който продължи към Батрович, който не успя да овладее топката, а излизаше сам срещу Пиргов.

Етър вкара в 63-та минута и поведе в резултата. Флорент Боджадж подаде към Румен Руменов. Лукас Масоеро се опита да изчисти топката, но тя рикошира в тялото на Руменов и попадна в Крум Стоянов, който финтира Асен Георгиев, който след това с много точен удар вкара топката във вратата на Илко Пиргов.

Румен Руменов отправи много хубав удар от границата на наказателното поле на Локомотив Пловдив в 70-та минута, но Илко Пиргов направи акробатично спасяване.

Пред Анте Аралица се откри страхотна възможност в 83-та минута, но ударът му бе встрани от левия стълб на вратата на Христо Иванов.

В битката за седмото място Етър ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Ботев Враца и Славия.

Стартови състави:

Етър ВТ: Христо Иванов, Венцислав Василев, Артьом Артюнин, Крум Стоянов, Пламен Гълъбов, Георги Сърмов, Велко Батрович, Даниел Младенов, Румен Ивайлов Руменов, Никола Колев, Флорент Боджадж

Резерви: Анатоли Господинов, Иван Иванов, Милчо Ангелов, Здравко Запрянов, Яни Пехливанов, Аласана Мане, Александър Георгиев

Старши треньор: Красимир Балъков

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Асен Георгиев, Лукас Масоеро, Уирис Густаво, Янко Ангелов, Игор Банович, Момчил Цветанов, Парвиз Умарбаев, Абделхаким Буна, Ален Ожболт, Елитон Джуниор

Резерви: Стамен Бояджиев, Вилим Посинкович, Никола Марич, Димитър Везалов, Бирсент Карагарен, Анте Аралица, Един Бахтич

Главен съдия: Владимир Вълков

ЕКСКЛУЗИВНО: Луков ще играе във финала, наказаха го с 1 мач!