Анализи и коментариЛокомотив ПловдивФутбол

Тандемът “Езе-Везалов” пропуска попадениe на всеки 1 час

Сработката между двамата централни защитници на Локомотив (Пд) Стивън Езе и Димитър Везалов до момента не върви по план.

Нигерийският национал бе взет, за да укрепи отбраната на пловдивчани, но до момента адаптацията му не минава както се очакваше. Играчът все още търси себе си в “специфичния български” футбол, и въпреки силната си физика (почти 2 метра височина), той има върху какво да работи, най-вече като пласиране в наказателното поле.

Негов партньор в центъра на защитата на “черно-белите” е Везалов, който е един от малкото, които останаха от предишния отбор на “смърфовете” преди идването на Бруно Акрапович.

След като по-често се намираше на скамейката при Войн Войнов, сега Везалов играе всеки мач при босненеца. Тандемът му се с Езе обаче до момента носи единствено негативи за Локомотив (Пд).

В четирите мача, в които дуото започна от първата минута, то пропусна фатално топката зад гърба си 6 пъти – при 1:1 със Славия, 1:3 от Септември (Сф) и 0:2 от Берое.

6 гола за 360 минути игра, или попадение на всеки 60 минути е допускал тимът от “Лаута”. При анализ на головете ще видим, че за повечето от тях основна вина има централната двойка пред Пиргов.

TribunaPlovidiv.bg ви дава възможност да видите 6-те “пролетни” гола във вратата на “смърфовете” в прикачените видеа. При всяко едно от тях основна вина има централната двойка защитници, тъй като действията и на Славия при гола в последната минута за 1:1, и на Септември при трите попадения и на Берое за 0:2, на практика се развиват вертикално, през центъра на терена, минавайки през дуета в защитата на Локомотив (Пд).