Локомотив (Пд) е адски болен! Остана със срамна точка от последния

Локомотив (Пд) изигра слаб мач и взе само точка на последния Верея…

Момчетата на Бруно Акрапович не успяха да победят Верея в среща от 17-ия кръг на Първа лига и завърши при 2:2 на ст.”Трейс Арена” в Стара Загора. Това бе четвърти пореден мач за “смърфовете” без успех в шампионата.

Гостите вкараха след две мощни контри до първия половин час. И двете попадения бяха дело на бивши играчи на “черно-белите” – Дино Мартинович (9′) и Здравко Илиев (31′). Все пак Локомотив (Пд) успя да вкара едно попадение през първата част – чрез Ален Ожболт (28′), и да остави шансовете си живи.

През втората част “смърфовете” притиснаха максимално съперника в неговата половина, но се добрата само едно попадение дело на капитана Димитър Илиев (73′).

В последната минута Верея имаше огромен шанс да вземе успеха, след нова кантраатака. Илиев се оказа само срещу Луков, но ударът му премина с малко встрани от вратата. Все пак резултатът се запази и двата тима поделиха по точка.

Локомотив (Пд) остава 8-ми с 22 точки, докато Верея е последен – 16-ти с 5 точки.

В следващия кръг Локомотив (Пд) приема градския съперник Ботев (Пд) на “Лаута” във вторник (4 декември) от 17:30 часа, като всичко най-интересно около тази среща ще можете да проследите в сайта TribuanPlovdiv.bg!

Срещата започна вяло и на ниско темпо и за двата тима. С първата по-опасна ситуация ситуация в срещата обаче домакините от Верея стигнаха до аванс чрез Дино Мартинович. Словенецът комбинира по прекрасен начин със Симеон Мечев, навлезе в наказателното поле, преодоля лесно тромавия Стивън Езе и с удар в далеч на Луков ъгъл откри резултата.

В 13-ата минута топката влезе в мрежата на Верея, но страничният рефер вдигна флага за засада. След атака отляво Йосип Томашевич центрира, Ален Ожболт засече топката в мрежата. Закономерно попадението беше отменено.

ГОООЛ Ален Ожболт изравни за Локомотив (Пд) в 28-ата минута – 1:1!

Локомотив (Пд) изравни двайсетина минути, след като допусна попадение. Парвиз Умарбаев навлезе в наказателното поле, но беше затворен от двама защитници на Верея. Топката стигна до Ален Ожболт преодоля съперник и от малък ъгъл реализира ефективно за 1:1.

ГОООЛ Здравко Илиев отново даде аванс на домакините в 31-ата минута – 2:1!

След бърза атака, развита отдясно по атаката Милан Вошурович центрира, топката се отби в защитник на Локо Пд, тя все пак стигна до нахлуващия в наказателното поле Здравко Илиев, който се разписа за 2:1.

От началото на сезона в 11 от 16 мача Верея не бе вкарал гол, но сега го стори на два пъти в рамките на половин час.

В 41-ата минута Карагерен и Ожболт разиграха много добре в наказателното поле, но така и не успяха да затруднят Георги Георгиев.

В 49-ата минута влезлият на почивката Елитон пробва да затрудни Георги Георгиев с удар от далечна дистанция, но топката попадна в ръцете на стража. Две по-късно Карагарен стреля мощно Мощен от ъгъла на наказателното поле, но Георгиев отново изби умело.

В 62-ата минута Верея бе близо до нов гол. Милан Вушорович и Симеон Мечев комбинираха прекрасно в предни позиции, но завършващият ударна първия мина високо на вратата на Луков. Три минути по-късно Посинкович стреля от малък ъгъл, но не успя да намери целта.

В 68-ата минута Милан Вошурович получи добър пас зад защитата на гостите, овладя топката и стреля у малък ъгъл, но не бе достатъчно точен. В 72-ата минута Георги Георгиев демонстрира класа при удар на Томашевич, насочен точно под напречната греда.

ГОООЛ Димитър Илиев изравни за Локомотив (Пд) в 74-ата минута – 2:2!

Гостите изравниха резултата за втори път. Вилим Посинкович овладя отляво, напредна, центрира по земя към Димитър Илиев, а за капитана на гостите не остана друго, освен да засече за 2:2. Топката се удари в дясната греда и влезе в мрежата.

В 81-ата минута нов удар на Карагарен бе отразен от Георгиев. 120 секунди след това Янко Ангелов стреля от дистанция, но в аут. В 93-ата минута Илиев отново излезе на чиста позиция сам срещу Луков, но ударът му мина встрани.

Верея: Георги Георгиев, Годердзи Мачадзе, Иво Иванов, Томаш Косут, Денис Василиев (Теофилос Коуроупис 53′), Емил Йоргенсен, Ндомбоу Александер, Симеон Мечев, Дино Мартинович (Бедри Рюстемов 89′), Милан Вушорович (Денислав Станчев 94′), Здравко Запрянов

Резерви: Богомил Цинцарски, Бедри Рюстемов, Андреи Киофу, Денислав Станчев, Теофилос Коуроупис, Станислав Маламов, Стефан Аличков

Старши треньор: Небойша Лекич

Локомотив (Пд): Мартин Луков, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич (Мустафа Абдулахи 82′), Абделхаким Буна, Игор Банович (Янко Ангелов 70′), Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Вилим Посинкович, Парвиз Умарбаев (Елитон Джуниор 46′), Ален Ожболт

Резерви: Илко Пиргов, Елитон Джуниор, Лукас Габриел Масоеро, Петър Главчев, Октай Юсеин, Янко Ангелов, Мустафа Абдулахи

Главен съдия: Георги Кабаков

За Локомотив (Пд) провалът срещу Верея е напълно изключен!