ВИДЕО И СНИМКИ: С гол от съблекалнята Локо победи Черноморец в Бургас

Локомотив победи Черноморец с 1:0 като гост и се доближи на само точка зад 4-ия ЦСКА. Единственото попадение реализира Пламен Крачунов още в 3-та минута.

Локомотив успя да открие при първото си сериозно положение пред Георгиев в 3-та минута, когато Здравко Лазаров центрира от фаул, а Пламен Крачунов с глава вкара за 1:0.

В 9-та минута Казнаферис отправи много опасен удар, който мина опасно покрай вратата на Георгиев. Малко по-късно и Камбуров можеше да удвои, но ударът му не намери очертанията на вратата.

В 15-та минута Петър Атанасов отправи удар в аут. Последва и нов шанс за Черноморец в 20-та минута, когато Амари стреля неточно. Последва и удар на капитана Балтанов от границата на пеналта в аут.

В 44-та минута Амари направи невероятен пропуск, след като би право в Господинов, а в ответната атака удар на Камбуров мина опасно встрани от вратата на Янко Георгиев.

През второто полувреме чистите голови положения почти липсваха. Двата отбора си поделиха по един удар на Гамаков и Камбуров в аут, а домакините опитаха натиск, но до добри положения стигаха рядко.

В последните минути Черноморец стигна до най-чистите си положения в двубоя първо Траян Траянов засече с глава центриране в 88-та минута, което беше спасено от Господинов, а секунди по-късно удар на Амаури отново беше спасен от вратарят на гостите.

При последния си шанс домакините не успяха да реализират след изпълнение на корнер.

Така с тази победа Локомотив Пловдив остана на 5-то място и точка зад 4-ия ЦСКА.