Ботев ПловдивФутбол

“Армията” е все така непревземаема за Ботев (Пд) – спорна дузпа без малко да качи “канарите” в “тройката”!

Ботев (Пд) изпусна първа победа на “Армията” от 32 години насам и отпусна натиска върху Левски за 3-то място…

Този следобед отборът на Ботев (Пд) не успя да запише исторически успех над ЦСКА-София в столицата и завърши наравно 1:1 с “армейците” в среща от 16-ия кръг на Първа лига. Това бе голям шанс за “канарите” да се качат в “тройката” и да изместят временно Левски от тази позиция преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Момчетата на Николай Киров започнаха много дисциплинирано двубоя и почти не даваха шанс на бързите играчи на ЦСКА-София да намират празните пространства. „Канарите“ бяха добре затворени в своята половина и предимно разчитаха на контратаката.

При една такава в 22-та минута Фернандо Виана падна в наказателното поле на “червените” след съприкосновение с Николай Бодуров. Съдията незабавно посочи „бялата точка“, въпреки че на повторенията се видя, че бразилецът симулирал. Зад топката застана Неделев и даде преднина на своя тима в 23-та минута на срещата.

Такъв бе резултатът през по-голямата част от срещата, когато 10 минути преди края левият бек на „жълто-черните“ Лазар Марин не си отбеляза автогол.

Големият отсъстващ в отбора на Ботев (Пд) бе централният защитник Пламен Димов (наказан за 5 жълти картона). Това принуди Николай Киров да преквалифицира левия бек Йордан Минев в централен бранител, редом до Радослав Терзиев. Този тандем се справи отлично през цялата среща, като до голяма степен обезличи централния нападател на „армейците“ Кевин Кубемба, а и неговите съотборници в предни позиции.

Огромно предимство за „канарчетата“ бе липсата на голмайстора на Първа лига Фернандо Каранга (13 гола) в редиците на ЦСКА-София. А неговият заместник Кубемба на върха на атаката на домакините разочарова твърде много с отиграванията си.

След това равенство Ботев (Пд) остава 4-ти с 26т., на 2 от 3-ия Левски (28т.). ЦСКА-София пък скъсява дистанцията до Лудогорец на върха в подреждането на 1 точка, като „армейците“ вече са с 35т., докато шампионите с 36т.

Всичко това преди изиграването на следващия мач от кръга, а именно Локомотив (Пд) – Лудогорец на „Лаута“ – среща, която ще можете да проследите НА ЖИВО в сайта TribunaPlovdiv.bg.

Ботев (Пд) стартира двубоя с мощна преса, но играчите на ЦСКА-София бяха подготвени и успяваха да се измъкват от нея. В 5-та минута Неделев изгуби топката на границата на наказателното поле при опит да изнесе топката, но Манолев му открадна в опасна близост до вратата на Чворович. Крилото на “червените” обаче стреля слабо към вратата на Ботев (Пд) и стражът на гостите улови.

Много бърза контраатака на “канарчетата” позволи на Крум Стоянов да пробие през центъра в полето на ЦСКА-София. След това той продължи към навлизащия в наказателното поле на домакините Виана, който бе повален от Николай Бодуров. Съдията видя нарушението и посочи бялата точка.

ГОООЛ Тодор Неделев откри за Ботев (Пд) в 23-та минута – 0:1!

Неделев бе безапелационен при наказателния удар и с мощен шут в долния ляв ъгъл на Черниаускас даде аванс на своя тим.

След гола “армейците” опитаха да отговорят и да изравнят резултата. Центриране на Тиаго в 35-та минута от пряк свободен удар намери Бодуров сам в полето на Ботев (Пд). Ударът с глава на защитника обаче премина на сантиметра от десния страничен стълб зад Чворович. 2 минути след това Неделев стреля от дистанция, но топката излетя в аут.

В 67-та минута Манолев отново пусне пас към полето на “Канарите” в опит да бъде намерен Кубемна. Той обаче отново не бе пласиран добре и не успя да преодолее Чворович с последния удар.

ЦСКА-София започна по-активно втората част в търсене на обрата. В 56-та минута Тиаго стреля от дистанция, но топката премина встрани от вратата на Чворович.

В 71-та минута Кевин Кубемба получи страхотен пас от Дюлгеров в наказателното поле на Ботев (Пд). Нападателят на “червените” обаче се засуети и това позволи на защитата на Ботев (Пд) да се справи с опасността.

ГОООЛ Лазар Марин си отбеляза автогол в 79-та минута – 1:1!

По нищо не изглеждаше, че “армейците” ще изравнят, но това се случи 10 минути преди края на срещата. Прострелен пас в наказателното поле на резервата Густаво Кулма излъга застаналия близо до първата греда Лазар Марин. Той опит да избие с щпагат, но топката се удари в тялото на играча под такъв ъгъл, че влетя директно във вратата на Ботев (Пд).

В 89-та минута Александър Барт не се намеси убедително и поззволи на Ваана да стреля от няколко метра на вратата на домакините. Шутът бе отбит, а топката попадна в Неделев. Той също стреля силно с левия крак, но и този път защитник на ЦСКА-София се справи.

В добавеното време на срещата и двата тима имаха по една супервъзможност за гол. Първо, Бризола се озова сам срещу Черниаускас, но ударът му бе париран от вратаря на домакините. Малко след това Тиаго се озова сам в наказателното поле, на няколко метра от вратата на Ботев (Пд), но стреля високо над вратата на Чворович.

В 94-а минтуа Недлеев стреля много опасно от пряк свободен удар, но и този път той не бе точен и не успя да донесе успеха на “канарчетата”.

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА-София: Витаутас Черниаускас, Антон Недялков (Десподов 74′), Николай Бодуров, Рубен Пинто (Ангелов 65′), Kевин Браян Меркадо (Кулма 57′), Станислав Манолев, Кристиян Малинов, Тиаго Родригез, Kевин Кубемба, Александър Дюлгеров, Александър Барт