Ботев ПловдивФутбол

Кризата в Ботев (Пд) се задълбочава – “канарчетата” започнаха да свикват с пораженията извън дома

Кризата в Ботев (Пд) се задълбочава!

„Канарчетата“ загубиха с 1:2 гостуването си на 11-я в класирането Пирин (Бл) в среща от шестия кръг на Първа лига.

След като по време на двуседмичната пауза феновете на тима не позволиха на новозначения треньор Николай Митов да застане начело на Ботев (Пд) (което от своя страна доведе до напускането на собствениците Румен Чандъров и Георги Самуилов), в първия мач след ексцесиите на “Коматево” „канарчетата“ претърпяха третото си поражение като гост от началото на новия сезон.

По един гол на Даниел Младенов (6′)през първата и Александър Башлиев (71′) през втората част позволиха на домакините от Пирин да грабнат трите точки от домакинството си на ст.“Христо Ботев“. Голът на надеждата от дузпа на Тодор Неделев (31′) в крайна сметка бе недостатъчен на пловдивчани за нещо повече от почетна загуба.

След края на този двубой Ботев (Пд) падна до 9-ата позиция във временното класиране с актив от 7т., докато Пирин се изкачва до 8-ата със 7т.

Гостите от Ботев (Пд) опитаха първи да намерят вратата на своя съперник. Пас на Тодор Неделев от дълбочина във 2-та минута позволи на Жоао Пауло да се озове на няколко метра от вратата на Пирин. Бразилецът напредна добре и опита изстрел от границата на наказателното поле. Там някъде добра позиция бе заел Румен Сандев, който отне топката от краката на Пауло.

3 минути по-късно бившият халф на Ботев (Пд) Орлин Старокин се завъртя добре около оста си и веднага шутира технично с левия крак от около двайсетина метра. Георги Георгиев обаче бе на място и улови.

ГОООЛ Даниел Младенов откри резултата в 6-та минута – 1:0!

Отборът на Пирин се възползва от първото по-колебливо представяне на “жълто-черната” защита. Фелипе Бризола загуби топката в центъра на терена. Това позволи на Станислав Костов да се измъкне сам по дясното крило. Нападателят си проби път в наказателното поле и от аутлинията успя да центрира остро. Вратарят Георгиев сложи ръка на пътя на топката, но тя достигна до Румен Сандев. Той хладнокръвно излъга защитниците на Ботев (Пд) и пусна премерен пас към Даниел Младенов, който нямаше какво да направи, освен да опъне опразнената мрежа на “канарчетата”.

Натискът на Пирин се увеличи в следващите няколко минути. Четири минути след гола, Димитър Благов отправи силен удар от дистанция отляво, но Георги Георгиев следеше ситуацията и боксира встрани. В 13-та минута най-активният в Ботев (Пд) до този момент Стенио дос Сантош получи шанс да обстрелва вратата на Пирин от около 27-28 метра. Халфът отправи силен шут към горния десен ъгъл на Аргилашки, но вратарят на Пирин без проблем плонжира и улови.

В 25-та минута младежкият национал Тони Тасев шутира силно по земя от границата на наказателното поле на Ботев (Пд), но топката премина встрани от вратата на Георгиев. Две минути по-късно Тасев пробва нов удар, този път с левия крак, но сега топката излетя далеч над напречната греда на вратата на “канарчетата”.

В 29-та минута Ботев (Пд) получи правото да изпълни дузпа! Страхотен пас на Стенио изведе Крум Стоянов на чиста позиция вляво от вратата на Пирин. Вратарят на “орлетата” Георги Аргилашки излезе нерачетено и фаулира Стоянов, което принуди съдията да посочи бялата точка.

ГОООЛ Тодор Неделев изравни резултата от дузпа в 31-та минута – 1:1!

Неделев отбеляза с лекота третия си гол от началото на новия сезон. Националът шутира прецизно до лявата греда, и въпреки че Аргилашки усети посоката, нямаше как да реагира.

В 34-та минута Даниел Младенов отправи пореден опасен шут към вратата на Георгиев. Нападателят получи топката на 2-3 метра пред дъгата на наказателното поле и веднага опита да отбележи с десния крак. Стражът на гостите плонжира, отбивайки с една ръка. 7 минути преди края на първата част футболистите на Пирин имаха претенции за дузпа. Тони Тасев се строполи в пеналта след съприкосновение с Крум Стоянов, който опитваше да го блокира с тяло. Реферът Георги Давидов обаче прецени, че дузпа няма и показа с ръце играта да продължи.

В 42-та минута домакините имаха нови претенции за отсъждане на 11-метров наказателен удар. Тони Тасев пусна за Башлиев отдясно, който опита да центрира покрай Милен Кикарин. Топката се удари в ръката на защитника, който се намираше около границата на наказателното си поле. Реферът Георги Давидов запази мълчание и остави играта да продължи.

Тони Тасев отправи свиреп удар в 46-та минута от около 15 метра, вляво от вратата на Ботев (Пд). Топката придоби изключително нестрандартна траектория, но в крайна сметка Георгиев я докосна с пръстите на ръката си, отбивайки я в горната греда.

Начало на втората част!

Втората част започна с доста анемични действия от страна и на двата отбора. Първото добро положение дойде едва в 60-та минута, когато Дани Младенов стреля от дистанция, но топката прелетя на метър и половина над гредата на “жълто-черната” врата.

В 68-та минута центриране на Тодор Неделев не можа да бъде изчистено, а след кратко меле топката бе извадена за Бризола в дъгата. Той шутира мощно в тялото на защитник. След рикошета Радослав Терзиев получи шанс да шутира от около 7-8 метра, но и този удар бе блокиран.

ГОООЛ Александър Башлиев покачи резултата за Пирин в 71-та минута – 2:1!

По-активните действия на домакините през целия двубой дадоха своя резултат 20 минути преди края на двубоя. Тони Тасев изпълни заучено един пряк свободен удар  и намери добре албанеца Муйеци около точката на дузпата. Той с глава продължи към Алешандре Ханс, който от своя страна отклони пред вратарското поле, за да може Дани Младенов да засече. Стенио даде всичко от себе си, за да спре влизащата във вратата на Ботев (Пд) топка и я изби току преди да пресече голлинията. Коженото кълбо обаче попадна точно на крака на връхлитащия Башлиев, който с мощен удар изведе своите напред за втори път в срещата.

В 73-та минута 17-годишният Иван Кирев направи своя официален дебют за “канарчетата” след като замени Серкан Юсеин. В 81-та минута Тони Тасев стреля добре от пряк свободен удар, от над 20 метра, но Георгиев плонжира добре и изби.

Стартови състави на двата отбора:

Пирин (Бл): Аргилашки, Башлиев, Сандев, Ханс, Кощрнаа, Костадинов (Тодор Траянов 74′), Старокин, Тасев, Ст. Костов (Костадин Ничев 89′), Благов (Ндуе Муйеци 62′), Даниел Младенов

Старши треньор: Стефан Генов

Ботев (Пд): Георгиев, Кикарин, Златков, Терзиев, Панов, Крум Стоянов (Даниел Кутев 78′), Стенио, Юсеин (Иван Киев 73′), Жоао Паоло, Фелипе Бризола, Тодор Неделев (к)

Старши треньор: Николай Киров

Главен съдия: Георги Давидов