Локомотив ПловдивФутбол

ВИДЕО и СНИМКИ: Два мача трябваха на Камбуров да открие головата си сметка, но и това не стигна на Локомотив за първа победа

Два мача трябваха на 35-годишния нападател на Локомотив (Пд) Мартин Камбуров да открие головата си сметка през новия сезон! Това обаче се оказа крайно недостатъчно за първа “черно-бяла” победа през новия сезон при равенството 2:2 срещу Левски.

Двата отбора си спретнаха изумително голово шоу, в среща от втория кръг на Първа лига, което все пак остана без победител. Веселин Марчев (3′) и Мартин Камбуров (66′) извоюваха точката за “смърфовете”, докато двете перли в селекцията на Левски Франсис Нар (12′) и Бабатунде Адениджи (13′) успяха да направят пълен обрат за Левски през първата част.

Това е второ равенство и за двата отбора от началото на сезона, след като преди тази среща Локомотив (Пд) завърши при същия резултат срещу Ботев (Пд) в Дербито на Пловдив, докато Левски не успя да да победи Монтана (0:0).

Иначе двубоят в пловдиския парк “Лаута” започна с минута мълчание в памет на бащата на Илко Пиргов от Локомотив (Пд) и Димитър Пиргов от Левски, чийто баща почина в петък след битов инцидент.

ГОООЛ Веселин Марчев откри резултата в 3-та минута – 1:0!

Само 3 минути след началото на срещата отборът на Локомотив (Пд) шокира гостите от София. Пламен Крумов напредна отляво и опита пас към наказателнто поле на Левски. Там колективна грешка в защитата на гостите позволи на Мартин Камбуров да стреля, но топката се отби в крак на защитник. Тя обаче като на шега се оказа в краката на Веселин Марчев, който без особени затруднения опъна мрежата зад Йоргачевич за 1:0.

loko gol levski

ГОООЛ Франсис Нар изравни резултата в 12-та минута – 1:1!

Няколко минути след гола на “смърфовете”, Левски изравни. Звездата в “сините” редици Антонио Аниете изскочи зад защитата на Локомотив (Пд) и намери позиция за стрелба. Испанецът опита на два пъти да шутира, но първо, Пиргов изби, а после топката срещна гредата. Вторият рикушет помогна на връхлитащия Франсис Нар да достигне до топката и да я изпрати във вратата на пловдивчани.

ГОООЛ Адениджи откри головата си сметка за Левски и направи пълен обрат за “сините” в 13-та минута – 1:2!

Головото шоу на “Лаута” продължи! Само минута след гола на Нар, “сините” изравниха резултата чрез нигериеца Бабатунде Адениджи. Ужасяваща грешка на вратаря на Локомотив (Пд) Илко Пригов позволи на коженото кълбо да достигне до Адениджи. За него бе детска игра да вкара, въпреки че сякаш и самият той бе изненадан, че топката достигна до него.

loko otbor levski

В 21-та минута Симеон Райков центрира в наказателното поле от пряк свободен удар. Топката буквално се качи върху главата на Димитър Везалов, който от чиста позиция удари десния страничния стълб на Йоргачевич.

4 минути по-късно Райков стреля от над 30 метра от пряк свободен удар, но топката излетя далеч в аут. 7 минути преди края на първата част Дани Кики центрира от левия фланг към наказателното поле на Левски. Там Марчев отправи удар с глава, но Йоргачевич улови.

В добавеното време на първата част Георги Костадинов засече една центрирана топка в наказателното поле на Локомотив (Пд), но ударът не бе точен и коженото кълбо излезе в аут.

В началото на втората част и двата отбора съхраниха сили и не създадоха кой знае какви положение пред противниковите врати. 52-та минута Роман Прохазка нахлу в половината на Локомотив. Той обаче се забави с паса към Адениджи и нигериецът се озова в засада.

ГОООЛ Мартин Камбуров изравяни резултата в 66-та минута от дузпа – 2:2!

Локомотив (Пд) получи правото да изпълни дузпа, след като Димо Бакалов нахлу мощно отляво в половината на Левски. След като навлезе в наказателнотополе на Левски, Симон Сандберг го фаулира, а реферът Никола Попов посочи бялата точка, въпреки споровете около неговото решение. Зад топката застана Мартин Камбуров, който отбеляза първия си гол през новия шампионат, изравнявайки резултата – 2:2!

kamburov duspa levskiСлед гола на Локомотив (Пд) последваха няколко силни минути за Левски. Антонио Аниете и Гоерги Костадионовне последователно не отправиха акуратни удари към вратата на Илко Пиргов. Малко след това Сашо Александров центрира топката към наказателното поле на Локомотив (Пд), но там Венци Христов не успя да засече.

Три минути преди края на срещата Мартин Камбуров пропусна да донесе победата на своя отбор. Той беше изведен сам срещу Йоргачевич, но ударът му срещна горната греда, тупна на голлинията и излетя далеч напред.

В края на сращата Левски също изпусна трите точки. Първо, удар на Георги Костадинов беше избит от Пиргов, а после при добавката Венци Христов стреля встрани от вратата.

Стартови състави на двата отбора, предадени от репортер на TribunaPlovdiv.bg от ст.”Локомотив”:

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Димитър Везалов, Ясин Амрауи, Мартин Райнов, Ванчо Траянов (Парвиз Умарбаев 80′), Веселин Марчев (Аймен Суда 88′), Дани Кики, Симеон Райков (Димо Бакалов 55′), Мартин Камбуров

Старши треньор: Илиан Илиев

Левски: Йоргачевич, Д.Пиргов, Александров, Сандберг (Мики Орачев 71′), С. Александров, Де Ноойер, Костадинов, Нар, Аниете, Прохазка, Адениджи (Венцислав Христов 60′)

Старши треньор: Люпко Петрович

Главен съдия: Никола Попов