“Златна резерва” качи Ботев (Пд) в “четворката”!

Нападателят Стивън Петков отново се оказа „златна резерва“ за Ботев (Пд)…

Тимът на Николай Киров се изкачи до 4-то място в Първа лига, след като резервата Стивън Петков донесе минималния успех с 1:0 срещу Верея в срещата от 12-ия кръг на Първа лига.

Успехът за Ботев (Пд) дойде изключително трудно срещу компактния и затворен тим на староагорци, който никак не даде пространства за бързите и технични играчи на домакините. В крайна сметка на появилият се от скамейката в 60-та минута на среща на мястото на Серкан Юсеин, Стивън Петков му бяха нужни едва 7 минути за да реализира своя 3-ти гол с екипа на „канарите“ (всички попадения на Петков са след влизане от пейката).

Верея игра с 10 души през цялата втора част, след като защитникът Здравко Илиев бе изгонен за два жълти картон.

В 39-та минута главният съдия на двубоя Николай Йорданов прекрати срещата, тъй като едно от осветителните тела на стадиона спря да работи. 7 минути след това реферът поднови мача, тъй като повреденият генератор бе поправен и отново продължи да свети.

След тази победа „жълто-черните“ вече са 4-ти с актив от 20т., докато Верея е 5-ти със същия актив. В следващата среща от шампионата Ботев (Пд) гостува на Дунав.

Ботев (Пд) започна на бързи обороти двубоя. Още в 3-та минута Панов напред отдясно у пусна мек пас към наказателното поле. Там защитата на Верея се размина с топката, а ударът на Лъчо Балтанов не бе чак толкова силен и се спря в ръцете на Аргилашки.

В 10-та минута Ндунгала разигра много атрактивно с Неделев, а след това, малко пред пеналтерията, стреля силно с десния крак. Ударът му обаче бе неточен. Два минути след това Верея отговори чрез шут отдалеч на Бенгюзов, който бе останал непокрит пред полето на Ботев (Пд).

15 минути след това Ндунгала отново бе в основата на хубава “жълто-черна” атака. Серкан получи от французина около дузпата, но от голлинията защитник на “сините” изби. В 18-та минута Ндунгала напредна над 20 метра с топка в крака. След като навлезе в наказателното поле, опита да хване в крачка отбраната на гостите и пусна към дузпата, там обаче нямаше играч на Ботев (Пд).

В 32-та минута Бризола се освободи хубаво от човека до себе си, след което стреля силно с десния крак. Аргилашки обаче отново се намеси на ниво и изби в корнер. Минута след това Виана също стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

След като играта бе подновена, гостите останаха с 10 души. За втори жълт картон, получен за грубо влизане в краката на Серкан Юсеин, Здравко Илиев бе изгонен от игра.

7 минути след началото на втората част Виана проби отдясно и центрира към вратарското поле. Там бе Балтанов, но той бе добре затворен от централните защитници на Верея, които го парираха. В 58-та минута Танев стреля от пряк свободен удар, но Чворович улови.

В 66-та минута Неделев също стреля от пряк свободен удар, но ударът му излетя далеч в аут.

ГОООЛ Стивън Петков откри за Ботев (Пд) в 67-та минута – 1:0!

“Златната резерва” Стувън Петков разпечата защитата на Верея, малко след като влезе в игра. Неделев центрира прецизно към вратарското поле на гостите. Там Петков набори Бен Джемиа, който падна на земята. Играчът на “канарчетата” настоятелно продължи да гони топката и с удар по земя откри за Ботев (Пд).

Ботев (Пд): Иван Чворович, Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Пламен Димов, Йордан Минев, Серкан Юсеин (Стивън Петков 59′), Лъчезар Балтанов, Фелипе Бризола (Юлиано Алваро 88′), Тодор Неделев, Фернандо Виана (Густаво Афонсо 83′), Дуде Ндонгала

Резерви: Даниел Кайзер, Кристиан Димитров, Юлиано Алваро, Стивън Петков, Лазар Марин, Крум Стоянов, Густаво Афонсо

Верея:Георги Рангелов Аргилашки, Здравко Илиев Запрянов, Селим Бен Джемиа, Мирослав Танев (Петър Витанов 81′), Хюсеин Омар Сулеимани, Елиаш Алвес Да Силва, Милен Кирчев Танев, Венцислав Божидаров Бенгюзов, Георги Бончев Андонов, Меди Фенушm Валери Ангелов Домовчийски (Селим Керкар 66′)

Резерви: Пламен Петков Колев, Атанас Янков Панов, Иво Иванов Иванов, Селим Керкар, Петър Ивов Витанов, Янислав Георгиев Иванов

Старши треньор: Илиян Илиев

Главен съдия: Николай Колев