СНИМКИ: Силен Ботев счупи каръка срещу Берое

Ботев победи Берое с 3:1 в среща от 13-ия кръг в елита. Всички голове в двубоя паднаха през втората част. Милен Гамаков, откри за “канарчетата”, а Томаш Иршак удвои, Иван Цветков направи резултата класически, а крайното 3:1 оформи Димо Балаков. Така Ботев счупи прокобата в двубоите срещу Берое и победи отново за първи път след цели 7 години.

Ботев започна много добре двубоя Цветелин Чунчуков отправи удар, който Макенджиев успя да избие в корнер, след него Филипов стреля от дистанция, но неточно.

20141024_155921 (Copy)

В ответната атака Салим Керкар отправи удар, който затрудни Стаховяк, но той все пак улови топката.

Последва нов удар с глава на Чунчуков, който обаче беше неточен.

В 12-та минута Ромен Инез засече центриране от корнер, което премина покрай вратата на Макенджиев.

Последва и хубав удар на Мариян Огнянов, който затрудни Макенджиев и топката излезе в корнер, като след неговото изпълнение не се случи нищо интересно.

В 15-та минута Ботев след грешка в отбраната на Берое Чунчуков се оказа сам срещу Макенджиев нападателят подаде към Иван Цветков, който се забави и отправи удар, но играч на Берое успя да се хвърли на шпагат и изчисти в корнер.

20141024_160015 (Copy)

5 минути по-късно Балтанов опита много хубав удар от разстояние, но той не намери очертанията на вратата. Малко по-късно Балтанов намери добре Иршак, който стреля без подготовката и топката премина над вратата.

В 30-та минута Берое организира опасно контра Венци Христов излезе сам срещу Стаховяк, нападателят стреля право в тялото на стража на “канарчетата”, а след това се стигна до удар с глава на Георги Костадинов, който не затрудни поляка и той улови.

В 32-та минута Чунчуков излезе на стрелкова позиция, но не успя да уцели очертанията на вратата.

Венци Христов излезе сам срещу Стаховяк в 34-та минута, но полякът успя да блокира удара му.

В 37-та минута Игор Джоман беше изгонен за втори жълт картон.

Секунди по-късно Веселин Пенев влезе изключително грубо в краката на Филип Филипов, но съдията Вихрен Манев не посмя да даде изгони бранителят на Берое и му даде само жълт картон.

В следващата атака Ботев достигна до нова голова възможност, Мариян Огнянов пусна от точката за дузпата към Иван Цветков, чийто удар от дъгата на пеналта премина покрай вратата на Макенджиев.

Малко преди края на полувремето Иршак отправи хубав удар, който обаче Макенджиев улови.

В 50-та минута Ботев откри резултата. Иван Цветков овладя топката и намери чудесно Милен Гамаков, който навлезе в пеналта и с топовен изстрел реализира за 1:0.

20141024_171255 (Copy)

Само 4 минути по-късно Томаш Иршак удвои преднината на “канарчетата”. Цветков изведе чудесно чеха сам срещу Макенджиев и той нямаше как да сгреши за 2:0.

В 64-та минута Ботев направи резултата класически, след като Пламен Николов се включи в атаката проби и пусна по тревата пас към Иван Цветков, който засече за 3:0.

В 76-та минута Венци Христов намери Димо Бакалов, който намали на 3:1.

В 90-та минута Керкар отправи удар, който Стаховяк спаси.

Така Ботев събра 21 точки и се изравни с Берое и Левски, с който делят 3-та позиция.