СпартакФутбол

Спартак удари Свиленград, Серафим с първи минути

В мач от 22-ия кръг на Югоизточната “В” група, игран от 15 ч. днес, Спартак разпиля гостуващия отбор на Свиленград с 3:0. Това беше най-малкото с което се отърваха “граничарите”. В целия мач те почти нямаха чисто голово положение, а за сметка на това спартаклии се скъсаха да пропускат.

Още в 6-ата минута Ст. Димитров удари греда след изпълнение от фаул. В 17-ата минута падна и първият гол за Спартак, негов автор стана Юруков. Попадението бе много красиво като бе отбелязано директно от воле. В 32-ата минута “гладиаторите” поведоха вече с 2:0. Юруков центрира, Байрев отклони топката с глава към Читаков и той не пропусна. При този резултат завърши първата част.

През второто полувреме Спартак продължи с по-активната си игра, но успя да порази гостуващата врата само един път. Около 65-ата минута Ат. Паскалев оплете коженото кълбо във вратата на Свиленград след много силен удар зад точката на дузпата. Гостите се отчетоха с жълт картон в своя актив.

Новото попълнение Серафим Михайлов записа първи 30 минути за Спартак.

Спартак: Начев, Парнаров, Куртов, Кумбаров (Паскалев), К.Атанасов, Кордов, Юруков, Саръев, Байрев, Читаков (С.Михайлов) и Ст.Димитров (Никифоров).