СпартакФутбол

Спартак победи ФК Стара Загора

Спартак записа втора победа в Югоизточната “В” група в мач от 9-ия кръг срещу Стара Загора, игран на ст. “Тодор Диев”. Минималната победа от 1:0 не дойде никак лесно. Прави чест на гостуващия отбор, че показа добра игра и то само с чисто футболни средства.

Срещата започна с минута мълчание, в памет на загиналите 15 човека при голямата трагедия в село Горни Лом.

Първото полувреме премина в добро темпо с открита игра и от двата отбора, но леко предимство имаше отборът на Спартак. Положения не липсваха и пред двете врати, но никое не доведе до откриване на резултата и първата част завърши при нулево равенство.

Второто полувреме спартаклии вдигнаха оборотите, от своя страна гостите също се опитваха да играят футбол. В тази част “гладиаторите” направиха 3 непростими пропуска. Трима играчи се разминаха пред гола – Тони Станев, Росен Колев и Димитър Юруков. Все пак в 70-ата минута логичното се случи и Юруков донесе победата на Спартак. При едно центриране Андрей Андреев шутира към вратата на гостите, гостуващ играч блокира удара и останалата на място топка бе изпратена във вратата от Юруков. До края резултатът остана без промяна и така Спартак записа втора домакинска победа.

Състав: Начев, Здравчев, Христозов, Йотов, Иванов, Станев, Харлов, Д.Колев, Р.Колев (60 – Андреев), Фанев (80 – Димитров), Юруков (85 – Михайлов)