ДюшСпартакФутбол

Спартак не успя срещу Славия при набор 2001, след нещастен обрат

Спартак Пловдив набор 2001 отпадна в турнира за Купата на БФС след загуба с 1:2 от Славия у дома. Срещата се игра на стадион “Тодор Диев”.

Атанас Шейтанов откри още в 4-та минута, а “гладиаторите” удариха греда и изтърваха още няколко изгодни положения.

Както обикновено става в 56-та минута Филип Кръстев изравни, а само 5 по-късно отново Кръстев направи пълен обрат за гостите, които спечелиха двубоя и продължават напред в турнира.

Така “гладиаторите” изпуснаха чудесна възможност да достигнат до 1/2 финалите и в рамките на един ден да бъде отстранени два от отборите на Славия. След като Ботев отстрани Славия при набор 99 с 2:1.

Така Спартак не успя да се присъедини към съгражданите от Ботев, които разгромиха Черноморец с 9:0.