СпартакФутбол

Спартак изпусна Мастер вкъщи

Спартак завърши наравно домакинската среща от 20-ия кръг на Югоизточната “В” група срещу Мастер. Двубоят премина равностойно, но по-чистите положения бяха в актива на “гладиаторите”.

В 15-ата минута, след изпълнение на корнер, Кумбаров отправи удар към вратата на гостите, които избиха коженото кълбо от голлинията. В 25-ата минута Спартак получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана Ст.Димитров, който с изключителен удар над стената от играчи вкара за 1:0. В даденото от съдията продължение на първата част, след центриране от фаул и последвало разбъркване в наказателното поле на спартаклии, гостите изравниха малко случайно за 1:1. При този резултат завърши и полувремето.

През втората част “гладиаторите” имаха по-добрите шансове за гол. Около 60-ата минута Читаков остана сам срещу вратаря, но пропиля 100-процентово положение. Пропуск направи и Ем.Иванов като не успя да засече топката след центриране пред вратата на Мастер. Към 80-ата минута гостите имаха своето най-чисто положение, когато спартаклии изчистиха топката от голлинията след удар на Дяков.

Спартак: Б.Янкулов, Н.Парнаров, Св.Куртов, К.Атанасов, К.Кумбаров, Д.Колев (Юруков-80), О.Саръев (Стаев-60), Ем.Иванов, Ст.Димитров, Д.Байрев (Андреев-70) и Св.Читаков.

В следващият 21 кръг Спартак почива. От ръководството заявиха за официалния сайт на “гладиаторите”, че ще направят всичко възможно да уредят контролен мач през паузата.