СНИМКИ: След скандално отменен гол, Литекс нанесе първа загуба на Ботев за 2015

Ботев загуби за първи път през новата 2015г. от Литекс с 0:1. Единственият гол вкара Румен Руменов в 63-та минута, а гол на Божидар Васев беше отменен без никакво основание.

Преди началото на срещата Томаш Иршак беше награден с плакет от администратора на Ботев Асен Караславов, защото днес той играе своя 100-ен мач за Ботев. Което го прави първият чужденец достигнал до 100 мача за “канарчетата”. Първи TribunaPlovdiv.bg писа затова вижте подробности тук.

В 11-та минута беше първата по-сериозна възможност за Ботев Цветков изведе доста добре Огнянов, който отправи удар, но той беше блокиран от играч на Литекс и излезе в корнер, след който не се случи нищо интересно.

В 20-та минута Васев центрира в наказателно поле, а Васил Божиков изчисти в последния момент топката в корнер преди тя да достигне до Чунчуков.

Секунди по-късно Балтанов центрира много добре Мариян Огнянов засече топката с глава, но изстрелът му премина над вратата на Баривейра.

В 41-та минута Румен Руменов отправи опасен удар от дъгата на пеналта, Стаховяк успя да избие топката в корнер.

В 60-та минута Ботев откри резултата, но голът беше отменен. Иршак навлезе в наказателното поле пусна към Мариян Огнянов, който отправи удар, топката стигна до Васев, който реализира, но голът беше отменен заради засада, която беше доста спорна. Като на видеоповторението се видя, че засада няма и Васев е бил покрит от Перез.

В 63-та минута Страхил Попов засече топката с глава след центриране Регула и откри резултата за Литекс.

В 86-та минута Ботев достигна до чудесна възможност да изравни Иршак стреля, но топката отново премина покрай вратата.