СНИМКИ: Няма кой да спре Атанас Илиев! Ботев с много важна победа над ЦСКА 1948

Отборите на Ботев (Пловдив) записа изключително важна победа над ЦСКА 1948 с 3:2. Азрудин Вланетич записа първата си победа като старши треньор на “канарчетата”.

Голмайсторът и звезда на Ботев Атанас Илиев не разочарова отново и наниза поредни две попадения. Головете през първото полувреме бяха дело на Па Конате в 17-ата минута и Атанас Илиев в 29-ата. През втората част ”червените” намалих чрез Галин Иванов, но Илиев отново покачи на 3:1. Бастунов вкара в последната минута на продължението за 3:2.

Начало на двубоя!

Началните минути на срещата не бяха особено атрактивни, като до интересни положения не се стигна.

В 11-ата минута Реда Рабей центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев стреля с глава, но над вратата.

ГООООЛ! Па Конате открива резултата в 16-ата минута!
Па Конате направи великолепен пробив отляво. Бранителят навлезе към центъра, след което преодоля Венцислав Василев, Сашо Александров и Лазар Марин и реализира в мрежата на Даниел Наумов

В 28-ата минута нов шанс за столичани! Галин Иванов центрира в наказателното поле, където Ивайло Чочев продължи с глава към далечната греда, а Георги Русев стреля красиво от въздуха, но над вратата

ГОООЛ! Атанас Илиев реализира втори гол във вратата на Наумов в 29-ата минута!
Димитър Тонев изведе отлично Атанас Илиев, който хладнокръвно реализира в долния ляв ъгъл

В 39-ата минута Добър шанс за ЦСКА 1948! Галин Иванов получи в наказателното поле, но изстрелът му бе спрян от шпагата на Виктор Генев.

До края на полувремето не паднаха повече попадения и двата тима се прибраха на почивка при два гола аванс за домакините.

Второто полувреме започна с две смени за тима на гостите. Те достигнаха до добра възможност да намалят резултата в 58-ата минута, но Денислав Александров от много добра позиция изпусна да уцели вратата на домакините.

Пет по-късно, Азрудин Валентич направи двойна смяна, заменяйки Димитър Тонев и Маркиньос със Славчо Шоколаров и Мите Цикарски.

Последваха няколко добри шанса за гостите, но ”канарчетата” се обраняваха добре.

ГОООЛ! Галин Иванов се оказа на много добра позиция в наказателното поле и простреля успешно Георги Аргилашки!
Силните минути за ”червените” дадоха ефект и те успяха да намалят резултата.

Атанас Илиев имаше шанс да допълни головата си сметка, но добрите намеси на стража на ЦСКА му попречиха да вкара ново попадение.

ГОООЛ! Наско Илиев отново бележи!

Откритието Емауел Току се оказа на перфектната позиция, за да подаде към доказалия се голмайстор Атанас Илиев, който вкара второто си попадение в срещата и оформи резултата на 3:1!\

ГОООЛ! Ангел Бастунов успя да реализира след грешка на Аргилашки

Вратарят на домакините допусна глупав гол в добавеното време след като при лесна топка, той не успя да я улови и я изпусна под пложна във вратата си.

В крайна сметка обаче Ботев успя да спечели срещата с крайното 3:2.

Ботев: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов, Па Конате, Реда Рабей, Димитър Тонев, Мишел Еспиноса, Емануел Току, Хосе Маркос-Маркиньос, Атанас Илиев

Старши треньор: Азрудин Валентич

ЦСКА: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Лазар Марин, Ангел Лясков, Ивайло Чочев, Серкан Юсеин, Галин Иванов, Георги Русев, Денислав Александров, Димитър Митков

Старши треньор: Красимир Балъков

НОВО: Депозирай бързо и лесно в bet365 вече и с EasyPay, гледай Серия А, Бундеслига и Ла Лига безплатно