СНИМКИ: Локо с нова победа при същия резултат срещу Асеновец

Локомотив победи Асеновец с 3:1 в контролна среща, която беше 5-та от началото на зимната подготовка за “смърфовете”. Спарингът започна от 14:00ч. и се игра на едно от помощните игрища на стадион “Локомотив” по-известно като “Кошарата”.

Мартин Камбуров от дузпа в 18-та минута откри, а секунди по-късно в ответната атака Спас Делев удвои. Асеновец върна едно попадение в 25-та минута, а крайното 3:1 оформи Христо Стамов.

Любопитно е, че Локомотив победи Асеновец с 3:1 и преди две седмици, когато двата тима отново играха един срещу друг.

В 16-та минута Александър Горанов отправи удар от сериозна дистанция, изстрелът беше доста силен и срещна напречната греда, след това се удари и в стража на Асеновец, но излезе в корнер, след който не се случи нищо интересно.

IMG_1215

Две минути по-късно в 18-та минута Спас Делев получи добро подаване от Ласиман, крилото подаде към Камбуров, който беше фаулиран. Голмайсторът и капитан на Локомотив изпълни дузпата и откри резултата.

В следващата атака Камбуров с пета изведе Спас Делев и той не сбърка за 2:0.

IMG_1190

В 25-та минута след грешка в защитата на Локомотив между Дяков и Дишлиев, Асеновец върна едно попадение.

На полувремето се стигна до доста интересна ситуация, титулярният вратар на Асеновец Юсеин Ахмедов се контузи и на вратата на гостите от Асеновград застана вратарят на Локомотив Александър Витанов.

В 79-та минута Благой Наков центрира, а Христо Стамов засече с глава за 3:1.

Така Локомотив записа 3-та си победа в контролите, а в четвъртък тимът ще срещне Тунджа Ямбол в среща от “Поморие къп”.

Локомотив: Александър Витанов, Богомил Дяков, Игнат Дишлиев, Александър Горанов, Здравко Илиев, Янко Сандански, Мехди Бурабия, Бирсент Карагарен, Спас Делев, Йохан Ласиман и Мартин Камбуров