СНИМКИ: Локомотив Пд отново се справи с Локомотив София и е на 1/2 финал за Купата

Локомотив Пловдив победи и като гост Локомотив София днес в реванша от 1/4 финалите за Купата на България. Така с общ резултат 4:2 “железничарите” са на 1/2 финал в турнира.

Множеството контузии наложиха повторен дебют за тима да направи Мартин Сечков, а Янко Сандански  започна двубоя като централен бранител. Най-новото попълнение Радослав Димитров също дебютира като се появи през втората част.

В 18-та минута Преслав Йорданов излезе сам срещу Господинов отправи удар, който премина покрай вратата.

Последваха два удара на Бурабиа, първият беше спасен от Митрев, а вторият премина в аут.

В 33-та минута Йоан Ласиман откри резултата, след пряк свободен удар Митрев изчисти топката напред, тя беше върната към Ласимат и той реализира. Локомотив София претендираше за засада при ситуацията.

В 44-та минута Траян Траянов засече центриране от корнер с глава и изравни резултата.

В добавеното време на първото полувреме Спас Делев се опита да прехвърли Митрев, но топката излезе в аут.

Така завърши и първото полувреме.

В 55-та минута Спас Делев изпълни чудесно пряк свободен удар и отново изведе Локомотив Пловдив напред в резултата.

В 70-та минута Дани Кики отправи удар от малкия пеналт, като топката срещна гредата и излезе в аут.

Така Локомотив се класира на 1/2 финалите в турнира.

Lokomotiv Sofia livescore– lokomotiv emblema za livescore 1:2

Голмайстор: 1:0 Йоан Ласиман 33 мин. 1:1 Траян Траянов 44 мин. 1:2 Спас Делев 55 мин.

yellow-cardПреслав Йорданов, Орлин Старокин (Локомотив София), Йоан Ласиман, Радослав Димитров (Локомотив Пловдив)

Локомотив Сф: Божидар Митрев, Румен Трифонов, Александър Бранеков, Траян Траянов, Елтон (Йордан Тодоров 78), Том (Иво Иванов 46), Орлин Старокин (Даниел Васев 75), Емил Гъргоров, Даниел Генов, Владислав Романов, Преслав Йорданов

Локомотив Пд: Йордан Господинов, Венелин Филипов, Янко Сандански, Мартин Сечков, Здравко Илиев, Александър Якимов, Мехди Бурабиа, Бирсент Карагерен (Радослав Димитров 46), Дани Кики, Йоан Ласиман (Богомил Дяков 70), Спас Делев (Бранимир Костадинов 65)