АкадемикБаскетболТрибуна Пловдив TV

СНИМКИ И ВИДЕО: Уникален Академик се справи с лидера ИУ след драматично продължение

Академик Пловдив записа много важна първа победа за новата 2015г. Пловдивчани победиха лидера ИУ Варна у дома с 93:92.

Срещата беше повече от драматична и премина през много обрати, в първите две части Академик игра много добре и на полувремето резултатът беше 51:44.

Третата четвърт обаче беше много слаба за пловдивчани, чиято игра не вървеше и те загубиха часта с 24:13 и позволиха на варненци за първи път да поведат в двубоя при след 30 минути игра 64:57.

20150201_185139_3 (Copy)

Последната четвърт беше много драматична и водачеството се сменяше доста често. Все пак пловдивчани успяха да поведат с 83:81 15-на секунди преди края, но гостите от ИУ успяха да вкарат и да вкарат мача в продължение след 83:83 в редовното време.

20150201_181422_1 (Copy)

5-минутното продължение не започна никак добре за Академик, който губеше и с 4 точки разлика само 2 минути преди края. Пловдивчани се отказаха и успяха да измъкнат победата с 93:92 с кош в последните секунди на Илиян Ставрев.