СНИМКИ и ВИДЕО: Слаб Ботев загуби от Левски на връх 102 годишнината си

Ботев Пловдив загуби гостуването си на Левски в двубоя от 1/4 финалите за Купата на България. “Жълто-черните” футболисти разочароваха над 1 500 привърженици на Ботев на връх 102 годишнината на отбора.

IMG_2626 (Copy)

Срещата започна на високо темпо. Първите много добри ситуации се откриха на Ботев. “Канарчетата” успяха да открият резултата още в 13-тата минута с гол на Доре. Четири минути по-късно Левски изравни резултата, след грешка на вратаря Стаховяк. Минути след това Левски поведе с 2:1, след попадение на Мюлдер. Крайното 3:1 заформи Валери Божинов в началото на второто полувреме.

В 9-тата минута Анисе подаде към Хамза, който овладя топката, но си я поведе дълго и Блажевич излезе и спаси.

Четири минути по-късно Ботев откри резултата. Йордан Христов центрира много добре към Феребори Доре, конгоанецът надскочи защитник на Левски и я прати във вратата на Блажевич за 1:0.

Веднага след изпълнението на центъра бе отсъдено нарушение за Левски. Кристовао Рамос центрира от фаул, Стаховяк докосна топката тя срещна напречната греда, удари се в главата на полския страж и влезе във вратата му за 1:1.

Последваха още няколко добри атаки за Левски, но вратаря Адам Стаховяк успя да ги парира.

IMG_2722 (Copy)

В 25-тата минута Левски направи пълен обрат в мача. Старокин намери Мюлдер, който с диагонален удар от 15 метра вкара за 2:1.

Последваха още няколко атаки опасни атаки за Левски. На няколко пъти Валери Божинов и Пламен Крумов излизаха на стрелкова позиция, но кълбото така и не стигна до мрежата на Стаховяк.

До края на първото полувреме не се случи нищо интересно.

Второто полувреме започна ударно, след като Валери Божинов успя да накаже Ботев за 3:1. Нападателят се освободи между двама играчи на Ботев и разстреля Стаховяк за 3:1.

В 64-тата минута се откри сериозно положение за Левски. Пробив на Кевин Бру, но изстрелът му е спасен от Стаховяк.

В 72-тата минута изолираният от защитата на Левски Хамза успя да нанесе силен удар, но удара му премина високо над вратата пазена от Блажевич.

IMG_2685 (Copy)

Една минута по-късно се откри отлична възможност за Ботев. Доре изпълни пряк свободен удар, но Блажевич успя да улови кълбото.

В 90-тата минута Ботев имаше шанс да отбележе втори гол. Получи се разбъркване в наказателното поле, на няколко пъти играчи на Левски успяха да блокиран удари на състезатели на Ботев.

До края на двубоя нямаше сериозни опасности пред двете врати.

Левски – Ботев 3:1

Голмайстори: 0:1 Феребори Доре 13 мин. 1:1 Кристовао Рамос 15 мин. 2:1 Дъстли Мюлдер 25 мин. 3:1 Валери Божинов 49 мин.

Жълти картони: Пламен Крумов, Даниел Димов, Дъстли Мюлдер (Левски), Йордан Христов, Сивард Спрокел (Ботев)

Левски: Горан Блажевич, Орлин Старокин, Дъстли Мюлдер, Аймен Белаид, Рикардо Нунес, Даниел Димов, Кевин Бру, Пламен Крумов (Радослав Цонев 82), Рафаел Бастос (Борислав Цонев 66), Кристовао Рамос (Мики Орачев 66), Валери Божинов

Резерви: Александър Любенов, Мики Орачев, Павел Чмовш, Борислав Цонев, Радослав Цонев, Димитър Макриев, Цветан Генков

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел (Александру Бенга 46), Серджан Лукин, Веселин Минев, Абел Анисе, Томаш Иршак, Александру Куртеан (Вандер 68), Мариян Огнянов (Ромарио Кортзорг 85), Феребори Доре, Хамза Юнес

Резерви: Илия Николов, Александру Бенга, Ромарио Кортзорг, Георги Сърмов, Филип Филипов, Вандер Виейра, Иван Цветков