Ботев ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Слаб Ботев загуби нещастно на “Герена”

Левски победи Ботев с 1:0 в двубой от 14-ия кръг на елита. Двубоят беше доста слаб и чистите положения пред двете врати почти липсваха. В 85-та минута Левски успя да достигне до победата при първата си чиста атака с гол на Гари Родригес.

Първа по-сериозна опасност пред една от двете врати. Тя дойде в 10-та минута, когато Борислав Цонев засече центриране от корнер, но то беше доста неточно. Ботев отвърна с центриране на Галчев, което можеше да изненада Блажевич, но излезе в аут.

Почти нищо интересно не се случи на терена в последните 15 минути.

Много неточен удар на Генков в 30-та минута.

В 42-та минута удар на Анисе беше блокиран от играч на Левски, след като мадагаскарецът засече центриране на Борис Галчев от корнер. След повторния корнер се стигна до удар на Бобан Грънчаров с глава, но той беше слаб и излезе в аут.

Гари Родригес беше изведен добре в 50-та минута, като би доста неточно.

В 53-та минута Йордан Христов отправи първия точен удар към една от двете врати. Бекът на Ботев проби добре и отправи хубав удар, който обаче беше боксиран от Блажевич.

Малко по-късно Гари Родригес излезе очи в очи срещу Адам Стаховяк, но се засуети и вкрайна сметка направи фаул срещу Спрокел.

В 58-та минута Нуно Пинто отправи опасен удар от разстояние над вратата на Стаховяк. Малко по-късно Левски пропусна най-чистото положение в двубоя Гари Родригес проби пусна към Генков, който не успя да играе с топката и топката попадна при Мирослав Иванов, който опита да прехвърли вратата, топката мина опасно над вратата на Стаховяк.

В 70-та минута се стигна до спречкване между двата отбора, след като Веселин Минев и Борислав Цонева бяха изгонени. Минев заради директен червен, а Цонев за втори жълт. Малко по-късно опасен удар на Мюлдер мина встрани от вратата на Стаховяк.

В 80-та минута Валери Домовчийски отправи удар, който мина опасно встрани от вратата на Блажевич.

В 85-та минута Левски откри резултата  Димитър Макриев подаде към Гари Родригес, който простреля Стаховяк за 1:0.

До края на двубоя Ботев опита да изравни, но не стигна до чисто положение пред Блажевич.

Така Ботев остана на 5-то място с 24 точки, а Левски се издигна до 6-то място с 22 точки.

Левски- Ботев 1:0

Голмайстор: 1:0 Гари Родригес 85 мин.

Червени картони: Веселин Минев (Ботев), Борислав Цонев (Левски)

Жълти картони: Борислав Цонев, Цветан Генков, Мирослав Иванов (Левски)

Левски: Горан Блажевич, Дъстли Мюлдер, Станислав Ангелов-к, Даниел Димов, Нуно Пинто, Владимир Гаджев, Орлин Старокин (Димитър Макриев 82), Борислав Цонев, Антонио Вутов (Мирослав Иванов 57), Гари Родригез, Цветан Генков (Пламен Димов 87)

Резерви: Илиан Илиев, Димитър Макриев, Мирослав Иванов, Алехандро Перес, Илиян Йорданов, Пламен Димов, Христо Попадийн

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев-к, Томаш Иршак, Борис Галчев (Валери Домовчийски 58), Георги Сърмов, Ромарио Кортзорг (Вандер Виейра 63), Луис Педро (Артур Енрике 70), Абел Анисе

Резерви: Росен Андонов, Елведин Джинич, Валери Домовчийски, Костадин Дяков, Вандер Виейра, Иван Цветков, Артур Енрике