МарицаТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Марица с класика над Загорец, Арфата се завърна с гол

Марица се справи класически със Загорец с 3:0 в среща от 11-ия кръг на Югоизточната “В” група. Виделин Сердарски откри още във 2-та минута, а в 56-та минута Кристан Павлов удвои, крайното 3:0 оформи завърналият се в тима Ирфан Юсеинов – Арфата в 80-та минута.

Двубоят започна повече от перфектно за домакините, които откриха с гол на Веделин Сердарски още във втората минута. Сердарски изпълни чудесно пряк свободен удар топката се удари в гредата и влетя в мрежата на Караманов за 1:0. Така той си подари гол за  рождения си ден, който беше вчера.

10626809_736949589685717_2649703303044704979_n

В 12-та минута Кристиан Павлов отправи удар, който излезе в аут, а в 18-та минута вратарят на Марица Стефан Йонов трябваше да се намесва, след като играч на Загорец стреля от разстояние, стражът на домакините изби в гредата и предотврати изравняване.

Последва невероятен пропуск на 13-ти номер, който не успя да изравни на опразнената врата. 9-ти номер отправи удар, който беше спасен.

10686704_736949896352353_3165838592786131321_n

В 50-та минута Ирфан Юсеинов дебютира за 3-ти път за Марица, след като замени Денис Хасан.

В 56-та минута Кристиян Павлов успя да открадне топката от защитник на Загорец и с хубав удар преодоля Караманов за 2:0.

В 65-та минута Кирил Ангелов отправи много хубав удар, който Караманов изби с мъка в корнер.

В 80-та минута Юсеинов излезе сам срещу Караманов и го преодоля за крайното 3:0.

10505334_736949873019022_3636186745636987216_n

С победата Марица събра 25 точки и поведе сериозно на върха, след като преследвача ОФК Поморие направи грешна стъпка в Пловдив, правейки 0:0 със Спартак на стадион “Тодор Диев”. Така помориици останаха 2-ри с 19 точки.

Marica PlovdivZagorec Nova Zagora3:0

Голмайстори: 1:0 Виделин Сердарски 2 мин. 2:0 Кристиян Павлов 56 мин. 3:0 Ирфан Юсеинов 80 мин.

Стадион: “Марица” 400 зрители

Marica Plovdiv

Марица: Стефан Йонов, Стойчо Бебелеков, Вук Чосич, Марко Д’Арженио, Йордан Влашки, Денис Хасан (Ирфан Юсеинов 50), Георги Неделчев, Даниел Спасов (Лъчезар Якалиев 71), Кристиян Павлов (Кирил Ангелов 61), Видели Сердарски, Благомир Мастрагарков

Старши треньор: Евгений Курдов