Ботев ПловдивДербито на ПловдивЛокомотив ПловдивТрибуна Пловдив TVФутбол

СНИМКИ И ВИДЕО: Локо и Ботев не успяха да се победят в Пловдивското дерби

Локомотив и Ботев завършиха 0:0 в 94-то Пловдивско дерби. Двата отбора не успяха да си отбележат гол и за втори път тази година завършиха при резултат 0:0.

Първа по-сериозна опасност пред една от двете врати Аймен Белаид засече центриране на брат си Тижани от фаул в 7-та минута, но Стаховяк успя да спаси. Последва кратко разбъркване в пеналтерията на Ботев, след отсъдения корнер.

Loko - Botev2

В 12-та минута Анисе центрира в пеналта към Бобан Грънчаров, който засече с глава, а Господинов изби със сетни усилия. При положението обаче Грънчаров е бил в засада.

В 18-та минута Мартин Камбуров пробва удар от около 22 метра, който беше неточен. Малко по-късно в 21-та минута опасно центриране от фаул на Йордан Тодоров, който профуча над вратата.

Малко по-късно Казнаферис пробва изненадващ удар, който излезе в аут.

Loko - Botev3

В 36-та минута последва сблъсък между двата тима, като футболистите се сбиха. Стелиос Илиаидис и Вандер се сдърпаха, а след това последва меле между футболистите. Николай Йорданов даде четири жълти картона в ситуация, на Вандер и Ромарио от Ботев и на Илиадис и Аймен Белаид.

В 42-та минута удар на Бобан Грънчаров с глава излезе в аут.

Loko - Botev1

Много чисто положение за Ботев, в 55-та минута Йордан Христов центрира, футболистите на Локомотив изчистиха топката, която попадна при Абел Анисе, който отправи удар, който не намери очертанията на вратата на Господинов.

В 51-та минута Стелиос Илиадис отправи доста неточен удар от границата на пеналта.

В 56-та минута Вандер отправи удар от дъгата на наказателното поле, който премина в аут.

Loko - Botev4

Опасно центриране на Веселин Минев 60-та минута кацна над гредата зад Господинов.

В 68-та минута Казнаферис овладя във вратарското поле и отправи удар, който беше неточен.

В 72-та минута Мариян Огнянов изведе много добре Вандер, който се отскубна, но беше блокиран от играч на Локомотив и не успя да отправи хубав удар.

В 78-та минута удар на Диего от границата на пеналта премина в  аут.

IMG_8468 (Copy)

В 87-та минута се стигна до ново напрежение между футболистите на двата отбора, но то не беше толкова сериозна като първото. След фаула последва удар на Крис Гади в аут.

В 89-та минута Локомотив стигна до опасно положение, Мартин Камбуров отправи удар, който беше спасен от Стаховяк.

Така завърши и двубоят 0:0. И двата тима останаха с равни точки в класирането.

Локомотив – Ботев 0:0

Жълти картони: Аласан Н’Дайе, Константинос Казнаферис, Аймен Белаид, Стелиос Илиадис (Локомотив), Георги Сърмов, Вандер Виейра, Ромарио Кортзорг, Мариян Огнянов (Ботев)

Локомотив: Йордан Господинов, Диего Фераресо, Александър Тунчев, Константинос Казнаферис (Крис Гади 80), Йордан Тодоров, Аймен Белаид, Тижани Белаид, Аласан Н’Дайе, Здравко Лазаров (Дани Кики 68), Стелиос Илиадис, Мартин Камбуров

Резерви: Кирил Акалски, Валери Георгиев, Георги Стефанов, Асен Георгиев, Костадин Марков, Крис Гади, Дани Кики

Ботев: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Томаш Иршак, Георги Сърмов, Вандер Виейра (Тодор Неделев 78), Ромарио Кортзорг (Луис Педро 90+1), Абел Анисе, Иван Цветков (Мариян Огнянов 72)

Резерви: Росен Андонов, Елведин Джинич, Артур Енрике, Борис Галчев, Тодор Неделев, Луис Педро, Мариян Огнянов

Съдия: Николай Йорданов

Следи всичко около Дербито на България с TribunaPlovdiv.bg.